MG4 EV
MG4.
MG4 EV
MG4.

בחודש שעבר דיווחנו על משלוח ראשון של MG4 החשמלית עבור השוק הבריטי, כעת אנחנו זוכים להצצה ראשונה אל המפרט הטכני המלא של הדגם וחשוב לפחות, לתמחור האטרקטיבי של הדגם בשוק הבריטי המספק לנו מושג מסוים על התמחור האפשרי של הדגם בשוק הישראלי. את MG4 אנחנו צפויים לפגוש על כבישי ישראל במהלך הרבעון הראשון של 2023. 

 

נתחיל מהתמחור האטרקטיבי, מחיר הבסיס בשוק הבריטי של MG4 עומד על £25,995, זאת לעומת £29,495 לדגם הבסיס של MG ZS EV שמחירו בישראל עומד על 144,444 ₪. קחו בחשבון שכאשר הדגם יגיע לישראל בשנה הבאה המיסוי על רכב חשמלי יעלה אך אתם כבר יכולים להבין כי מדובר ברכב משפחתי חשמלי מודרני במחיר המקביל לזה של רכב בנזין משפחתי. יש לציין בנוסף שבניגוד לחלק מהרכבים סיניים החשמליים האחרים בישראל מדובר בדגם עם תקינה אירופאית מלאה שגם יעבור מבחן ריסוק מלא תחת ארגון EURO NCAP, תחום חשוב שרוכשים רבים מידי בישראל מתעלמים ממנו. 

 

MG4
משפחתית האצ'בק חשמלית מודרנית במחיר של משפחתית בנזין.

MG4 מבוסס על פלטפורמה ייעודית לרכבים חשמליים (MSP) כך שהוא נהנה מכל היתרונות של פלטפורמה כזו, בין אם זו רצפה שטוחה מאחור, טכנולוגיית קישוריות מורחבת עם עדכוני OTA לשדרוג מערכות הרכב השונות לכל אורך חיי הרכב, חלוקת משקל אידיאלית של 50:50, מרווח עדיף לנוסעים והיכולת לתכנן את הבטיחות הפסיבית בצורה אופטימלית יותר.  

 

MG4 היא מכונית משפחתית האצ’בק מהשורה עם אורך של 4287 מ"מ, רוחב של 1836 מ"מ, גובה של 1504 מ"מ. בסיס גלגלים של 2705 מ"מ ונפח תא מטען של 363 ליטר עד 1,177 ליטר. 

 

MG4
MG4.

 

MG4 משווקת בשלב זה עם שתי יחידות הנעה חשמליות עם מנוע אחורי כאשר לנהג אפשרות בחירה מבין חמישה מצבי נהיגה (שלג, ספורט ועוד) וארבעה מצבים למערכת הבלימה הרגנרטיבית, כולל מצב אוטומטי. 

 

דגם בסיס הנעה אחורית.

מנוע: 170 כ"ס ו-25.5 קג"מ

ביצועים: 0-100 קמ"ש ב-7.7 שניות

מהירות מרבית: 160 קמ"ש

סוללה: 51kwH (נטו: 50.8kWh)

טווח נסיעה: 351 ק"מ בתקן WLTP

צריכת אנרגיה משולבת: 170Wh לקילומטר

 

דגם טווח ארוך הנעה אחורית. 

מנוע: 203 כ"ס ו-25.5 קג"מ

ביצועים: 0-100 קמ"ש 7.9 שניות

מהירות מרבית: 160 קמ"ש

סוללה: 64kWh (נטו: 61.7kWh)

טווח נסיעה: 452 ק"מ

צריכת אנרגיה משולבת: 160Wh לקילומטר

 

MG4
טווח נסיעה של 350 עד 450 קילומטר.

 

טעינה מהירה DC של הסוללה אפשרית עד להספק של 150kW כך שטעינה של 10% עד 80% אחוז אורכת 39 דקות עד 35 דקות בהתאמה. טעינה ביתית AC בשלב הזה אפשרית בהספק של עד 7kW בלבד, כך שטעינה מלאה 10% עד 100% אורכת 7.5 שעות או 9 שעות בהתאמה. דגם MG4 מצויד בטכנולוגיית V2L המאפשר הפעלת מכשירים חשמליים חיצוניים בהספק של 2.2kW באמצעות מתאם ייעודי המתחבר לשקע הטעינה. 

 

הסוללה שבדגם בעלת תכנון מיוחד עם תאים אופקיים במקום אנכיים, זה אפשר לייצר סוללה דקה במיוחד בעובי של 11 ס"מ בלבד וכתוצאה מכך לשפר את תנוחות הישיבה בספסל האחורי ולהגדיל את מרווח הראש מבלי להתפשר על מרכז כובד נמוך או חלוקת משקל אופטימלית. כל הדגמים, דרך אגב, מצוידים בחישוקי "17 בגודל נורמלי לחלוטין לרכב משפחתי, אך שגם עלות החלפת הצמיגים ברכב תהיה סבירה. 

 

MG4 החשמלית
טעינה מהירה עד 150kW.

בתחום הבטיחות, MG4 מצוידת בחיבלת הבטיחות MG Pilot הכוללת כסטנדרט מערכת בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים, בקרת סטייה מנתיב אקטבית, בקרת שיוט אדפטיבית עם מנגנון זחילה בפקקים, מגביל מהירות משולב בזיהוי תמרורים, בקרת ערנות נהג ואור גבוה אוטומטי. ברמות הגימור הגבוהות יותר נמצא בנוסף ניטור שטח מת, סיוע במעבר נתיב (תצוגה ויזואלית לניטור שטח מת), ניטור תנועה חוצה מאחור ומערכת יציאה בטוחה. 

 

MG4 החשמלית
תא נוסעים מרווח ומודרני.

אל העיצוב החיצוני המרהיב והמודרני MG הצמידה תא נוסעים מינימליסטי המנצל את הפלטפורמה החשמלית בכדי לספק תא נוסעים מרווח ושימושי, כמו המדף עם החוגה לשליטה על ההילוכים ולצידה משטח טעינה אלחוטי כך שבין המושבים נותר מקום רב לאחסון חפצים. בכל הדגמים נמצא לוח מחוונים דיגיטלי "7 עם תצוגה משתנה, מערכת מולטימדיה מודרנית "10.25 עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, שקעי USB מלפנים ומאחור, בקרת אקלים, שליטה מרחוק באמצעות אפליקציית iSMART המאפשרת לדוגמה את הפעלת בקרת האקלים מרחוק, פתיחה/נעילה, איתור הרכב, תפעול קולי, תכנון הנסיעה מהבית ועוד. ברמות הגימור הגבוהות המערכת מוסיפה שירותי רשת בזמן אמת כמו דיווחי תנועה, הזרמת מדיה (Amazon Music) ועוד. 

 

MG4 חשמלית
נפח תא מטען של 363 ליטר עד 1,177 ליטר.

ברמות הגימור הגבוהות יותר נמצא בנוסף מצלמת 360 מעלות, משטח טעינה אלחוטי, מערכת שמע משודרגת, מפתח דיגיטלי (BT כמו בטסלה אך לא UWB מתקדם יותר), ריפוד משודרג של עור משולב בבד, מושב נהג חשמלי, חימום למושבים הקדמיים וגלגל ההגה ועוד. 

 

אם MG ישראל (קבוצת לובינסקי) תוכל לשמור על התמחור האטרקטיבי של הדגם כפי שהוא בשוק הבריטי, מדובר באחד הרכבים החשמליים החשובים ביותר בישראל לשנת 2023. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובות 8

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
  • This commment is unpublished.
   avatar