ארגון הבטיחות האירופי Euro NCAP מפרסם את תוצאות סבב המבחנים הראשון לשנת 2021 במסגרתו בחן הארגון שני דגמים בלבד, קופרה פורמנטור ופולסטאר 2. שני הדגמים הציגו רמה גבוהה של בטיחות וזכו בציון המלא של 5 כוכבים.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

קופרה פורמנטור, שישווק החודש בישראל, הוא אמנם הרכב העצמאי הראשון של קופרה אך הוא מבוסס על פלטפורמת MQB של קבוצת פולקסווגן ולכן גם לא מפתיע שהדגם השיג ציונים דומים לדגמי סיאט עם הגנה של 93% על נוסעים בוגרים, 88% על ילדים, 68% בהגנה על הולכי רגל ו-80% בעזרי בטיחות.

הערות נרשמו על הגנה בינונית על חזה הנהג בהתנגשות חלקית בחזית הדגם ומערכות הבטיחות המתקדמות בהן הדגם מצויד תפקדו היטב ברוב התרחישים השונים, למעט בתרחיש של זיהוי הולך רגל בעת פנייה בצומת בו המערכת לא הספיקה להגיב בזמן.

פולסטאר 2, הרכב החשמלי הראשון של מותג הספורט של וולוו, השיג גם הוא ציונים גבוהים עם 92% בהגנה על נוסעים בוגרים, 89% בהגנה על ילדים, 80% בהגנה על הולכי רגל ו-86% בעזרי בטיחות. הדגם סיפר הגנה מעולה על נוסעים בוגרים ללא כל הערה מיוחדת וכך גם בהגנה על ילדים במושבי בטיחות. מערכות הבטיחות המתקדמות בהן מצויד הדגם תפקדו מעולה בכל תרחישי המבחן ללא הערה מיוחדת ולכן גם הציון של 86% לעומת 80% במקרה של הקופרה.