חמישה כוכבים במבחני ריסוק לגולף החדשה, הג'וק החדש, פורד פומה, MG ZS EV החשמלי, אודי Q8 ועוד.

 

אם חשבנו שארגון הבטיחות האירופי Euro NCAP סיים את המבחנים לשנת 2019, הארגון מפתיע ומפרסם סבב מבחנים נוספים לדגמים הבאים: פולקסווגן גולף החדשה, אודי Q8, פורד פומה, ניסאן ג'וק החדש, MG ZS החשמלי ומספר דגמים נוספים.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

פולקסווגן גולף החדשה שנחשפה בחודש שעבר, זכתה כצפוי לחמישה כוכבים ולציונים גבוהים של 95% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-89% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות. הערות נרשמו על הגנה ממוצעת לחזה של נוסע בוגר במושב האחורי ולמערכת הבלימה האוטונומית נרשמה הערה על זיהוי מאחור יחסית של ילד החוצה בריצה בין רכבים חונים והולך רגל החוצה בשעות הלילה. לגולף נרשמה הערה על כך שבזמן תאונת צדדית אחת הדלתות נפתחה, בפולקסווגן מציינים כי הדגם מצויד בנעילת דלתות אוטומטית ובזמן אמת הדלת לא תיפתח אך היא בכל מקרה תבדוק את הנושא.

ניסאן ג'וק החדש זכה לחמישה כוכבים ולציונים טובים של 94% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-84% בהגנה על ילדים.לדגם לא נרשמו הערות מיוחדות ומערכות הבטיחות המתקדמות תפקדו ללא דופי בכל תרחישי המבחן השונים.

 

MG ZS EV
חמישה כוכבים ל-MG ZS EV החשמלי.

כאשר MG ZS נבחן בשנת 2017 הוא זכה לציון נמוך של 3 כוכבים, אנחנו לא יודעים לומר איזה מקצה שדרוגים הדגם עבר, אך הגרסה החשמלית של הדגם המשווקת גם בישראל, MG ZS EV, זכתה לציון של חמישה הוכבים ולציונים טובים של 90% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-85% בהגנה על ילדים. לדגם נרשמה הערה על הגנה חלשה על חזה נוסע בוגר אחורי ומערכת הבטיחות המתקדמות תפקדו באופן גבולי במיוחד בכל התרחישים הכוללים הולכי רגל או דו גלגלי. גם MG HS, האח הגדול של ה-ZS, נבחן וזכה לציון של חמישה כוכבים - את דגם זה נפגוש בישראל בשנה הבאה.

 

אודי Q8 זכה באופן לא מפתיע לחמישה כוכבים ולציונים טובים של 93% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-87% בהגנה על ילדים. לדגם נרשמה הערה על הגנה בינונית על חזה הנהג או הנוסע אך מעבר לכך הרכב על מערכותיו השונות תפקד היטב בכל תרחישי המבחן.

 

פורד פומה
פורד פומה.

פורד פומה, הקרוסאובר העירוני החדש של פורד, כה בחמישה כוכבים עם ציונים של 94% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-84% בהגנה על ילדים. למעט הערה על הגנה בינונית לחזה הנהג, לא נרשמו הערות מיוחדות ומערכות הבטיחות המתקדמות שבדגם תפקדו היטב בכל התרחישים השונים.

הארגון בחן רכב חשמלי סיני נוסף, Aiways U5, קרוסאובר חשמלי המשווק במספר מצומצם של מדינות באירופה. הדגם זכה לשלושה כוכבים בלבד ולציונים של 73% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-70% בהגנה על ילדים. ציון של 45% בהגנה על הולכי רגל נחשב לנמוך ומוריד כוכב. הדגם הציג ביצועים טובים מאוד בהתנגשות חזיתית, אך בהתנגשות צד עם עמוד תאורה, כרית האוויר לא הגנה על ראש הנהג.

 

מבחני ריסוק NCAP 2019
מבחני ריסוק NCAP 2019.