כשנה לאחר שחשפה לראשונה את המיראי החדשה כקונספט קרוב לייצור וכשש שנים לאחר שהשיקה את הדור הראשון של הדגם כרכב המימן בייצור סדרתי הראשון של החברה, טויוטה מציגה ביפן את גרסת הייצור של המיראי (Mirai) החדשה. הופעת הבכורה העולמית של המיראי החדשה תיערך במהלך החודש הבא.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

המיראי החדשה שונה בכל דבר אפשרי מהדור הראשון של הדגם, זה האחרון היה סוג של פריוס למראה, מהחוץ ומהפנים, רק עם הנעה על בסיס תא דלק מימני, זו החדשה היא מכונית סאלון גדולה, מרווחת ומרשימה למראה, המצויד במערכת הנעה חשמלית על בסיס תא דלק מימני חדש לחלוטין המאפשר לדגם, באמצעות שלושה מיכלי מימן דחוס בקיבולת כוללת של 5.6 ק"ג מימן לעומת 4.6 ק"מ בדגם היוצא, טווח נסיעה חשמלי מרשים של 850 ק"מ (שיפור של 30% מהדגם היוצא) וכמובן גם תדלק בכמה דקות בלבד, שזה עדיין היתרון המהותי של רכב חשמלי מבוסס תא דלק מימני על פני רכב חשמלי מבוסס סוללות. עדכון: בתקן האירופי לדגם טווח נסיעה של 650 ק"מ.

 

2021 טויוטה מיראי החדשה
טווח נסיעה חשמלי של 850 קילומטר.

תא הדלק החדש שבדגם קטן יותר בכ-80% מזה של הדגם היוצא, קל יותר ב-60% ובעל נצילות נפחית של 4.4kW לליטר, פי 1.42 מהדגם היוצא.

המיראי החדשה נשענת על פלטפורמת GA-L שהיא פלטפורמת הנעה אחורית והגרסה הגדולה ביותר של פלטפורמת TNGA, עליה מבוססת גם לקסוס LS. הדגם מצויד במנוע חשמלי בהספק של 182 כ"ס ב-6900 סל"ד ומומנט מרבי של 30.6 קג"מ המתקבל בין 0-3267 סל"ד. ההספק הצנוע יחסית זה אחד החסרונות של רכב חשמלי מבוסס תא דלק מימני לעומת רכב חשמלי מבוסס סוללות, הספק המנוע ברכב מימן מוגבל במידה רבה ע"י כושר ייצור החשמל של תא הדלק. המהירות המרבית בדגם זהה לדגם היוצא ועומדת על 175 קמ"ש, טויוטה לא מציינת את נתון התאוצה אך זה צפוי להיות קצת מתחת ל-10 שניות.

 

2021 טויוטה מיראי החדשה תא הנוסעים
המיראי הפכה למכונית סאלון חשמלית מרשימה.

עם אורך של 4,975 מ"מ, רוחב של 1,885, גובה של 1,470 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,920 מ"מ המיראי החדשה גדולה משמעותית מהדגם היוצא עם תוספת של 85 מ"מ לאורך, 70 מ"מ לרוחב ו-140 מ"מ לבסיס הגלגלים, אלו מידות של מכונית סאלון גדולה, גדולה יותר למעשה מלקסוס ES, לדוגמה. המיראי החדשה נשענת על חישוקי "20 וצמיגי פאלקן FK510 במידות של 245/45 (יש גם אופציה לחישוקי "19 עם צמיגים צנועים יותר במידות של 235/55). לדגם חלוקת משקל אידיאלית של 50:50.

תגובות (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

המיראי מצוינת מבחינת נוחות, זריזות וחסכון בדלק, סביבת נהג מאוד נעימה, לפני שנה היינו בטרייד מוביל, לקחנו את הרכב מטרייד אין, חדש חדש, עלה פחות מחדש, אוטו מעולה

This comment was minimized by the moderator on the site

גדול.

This comment was minimized by the moderator on the site

אתה רציני ?!

This comment was minimized by the moderator on the site

?

This comment was minimized by the moderator on the site

תפסיק להגיד טרייד מוביל כי כולם יודעים שאתה סוכן שלהם ואתה משאיר תגובות כאלה בכל האתרים של חדשותהרכב !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

טרייד נעליים נוכלים

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location