לתערוכת ז'נבה יש את טקס תואר מכונית השנה (COTY) שהוא למעשה טקס לבחירת תואר מכונית השנה של אירופה ולתערוכת ניו יורק יש את טקס תואר מכונית השנה העולמית (WCOTY) שהוא טקס עולמי על הנייר אך עם נטייה מובהקת לשוק האמריקאי, גם כי צוות השופטים מורכב ברובו מאמריקאים.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

שתי התערכות אמנם בוטלו השנה בשל מגפת הקורונה אך הטקסים עדיין התקיימו, בצורה מקוונת וללא קהל. פיג'ו 208 החדשה זכתה בתואר מכונית השנה 2020 של אירופה ובתואר מכונית השנה העולמית לשנת 2020 זכה קיה טליורייד, הקרוסאובר 7-8 מושבים הענק של קיה. לטליורייד יש אח לבית יונדאי, יונדאי פליסייד שהוצג מספר חודשים לפני בנובמבר 2018. אל המקום השני העפילה מאזדה CX-30 ומאזדה 3 החדשה, כשמה, זכתה במקום השלישי.

 

פורשה טייקן
פורשה טייקן - כך עושים חשמלית ספורטיבית.

פורשה טייקן, הרכב החשמלי הראשון של פורשה, זכה בשני תארים במקביל: תואר רכב היוקרה לשנת 2020 ובתואר רכב הספורט/ביצועים לשנת 2020. קיה סול החשמלית זכתה בתואר הרכב העירוני של שנת 2020 ומאזדה 3 החדשה זכתה בתואר העיצוב לשנת 2020.

קרלוס טראוורס, יו"ר קבוצת PSA, זכה התואר איש השנה של עולם הרכב ובצדק רב. קרלוס, שנכנס לקבוצת PSA בשנת 2014 לאחר שפרש מרנו, הצעיד בבטחה את פיג'ו לעתיד מזהיר הרבה יותר בזכות מוצרים מגובשים מאוד, הפחית משמעותית את הוצאות הפיתוח והייצור של הקבוצה (פלטפורמה מודולרית, מבחר מצומצם אך עדכני של יחידות הנעה) העביר את המותגים של הקבוצה בצורה בטוחה להנעה חשמלית באמצעות התבססות על דגמים קיימים, השיק את DS כמותב עצמאי, הוביל את הרכישה של אופל ולאחרונה, הוביל את המיזוג עם FCA. מעל הכל, קרלוס העביר את הקבוצה מהפסד לרווחיות, גם באמצעות הגדלת נתח השוק של פיג'ו בשוק הסיני.