פורד חושפת היום (ה') את דגמי 2022 המחודשים של הפוקוס המשפחתית אשר זכו למתיחת פנים מקיפה הכוללת עיצוב חיצוני מעודכן, שדרוג לאיכות החומרים בתא הנוסעים, מערכת מולטימדיה SYNC 4 חדשה ומתקדמת עם מסך מגע ענק לצד מגוון שדרוגים נוספים. מתיחת הפנים כוללת את הפוקוס חמש דלתות האצ'בק, הפוקוס ST והפוקוס סטיישן אקטיב המוגבהת.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

נתחיל דווקא מתא הנוסעים כי שם נמצא כאמור את מערכת SYNC 4 החדשה של פורד העושה שימוש בטכנולוגיית AI הלומדת את הנהג והרגליו. המערכת עושה שימוש במסך מגע ענק בגודל "13.2 שבחלקו התחתון נמצא תצוגה קבועה לשליטה על בקרת האקלים וחימום המושבים וההגה. בחלקו המרכזי של המסך נמצא ממשק גרפי חדש לחלוטין שתוכנן לספק לנהג במרחק של לא יותר מלחיצה או שניים גישה למרבית הפעולות השכיחות.

 

2022 פורד פוקוס החדשה תא הנוסעים
מולטימדיה SYNC 4 חדשה עם מסך 13.2 אינץ'

המערכת כוללת את כל מה שאפשר לצפות לו ממערכת מודרנית, כגון עדכוני OTA לשיפור יכולות המערכת, תפעול קולי ב-15 שפות, חיבור אלחוטי לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, חיבור קבוע לרשת האינטרנט המאפשר גם חיפוש מידע ברשת או חיבור לאפליקציה לשליטה מרחוק על הרכב, שירותי רשת שונים כגון דיווח על ניסיון לפרוץ לרכב ועוד.

 

לצד מערכת המולטימדיה החדשה נמצא גם לוח מחוונים דיגיטלי וכן עיצוב מעודכן לקונסולה המרכזית, שכבר לא כוללת את הממשק הפיזי לשליטה על בקרת האקלים. בנוסף נמצא עדכון קל לאיכות החומרים והגימור בחלקו העליון של הדשבורד.

 

2022 פורד פוקוס אקטיב החדשה
פוקוס אקטיב החדשה.

היצע המנועים בפוקוס המחודשת כולל את מנוע ה-1.0 ליטר שלושה צילינדרים טורבו EcoBoost בהספקים של 100 כ"ס, 125 כ"ס ו-155 כ"ס. אתי הגרסאות החזקות ניתן לקבל עם מערכת מיקרו-היברידית 48V בשידוך לתיבת 6 הילוכים ידנית או 7 הילוכים כפולת מצמדים. מי שלא מעוניין בסיוע היברידי יוכל לבחור ברסאות ה- 100 כ"ס או 125 כ"ס אך בשידוך לתיבת 6 הילוכים ידנית בלבד. בשלב זה לפחות פורד לא מזכירה את מנוע ה-1.5 ליטר טורבו 182 כ"ס של הדגם הנוכחי.

 

הפוקוס ST המחודשת ממשיכה עם אותו מנוע 2.3 ליטר טורבו 280 כ"ס של הדגם היוצא. מי שעדיין מעדיף דיזל יוכל לבחור במנוע ה-1.5 ליטר EcoBlue של פורד בהספקים של 95 כ"ס או 120 כ"ס, את הגרסה החזקה יותר ניתן לקבל בשידוך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית.

 

2022 פורד פוקוס ST החדשה
פוקוס ST החדשה.

העיצוב החיצוני של הפוקוס 2022 המחודשת מציג עיצוב חדש לפגוש הקדמי הכולל גריל רחב ואליפטי יותר, כפי שפגשנו בחודש שעבר בפיאסטה 2022 המחודשת, יש גם פנסים ראשיים חדשים עם חתימת תאורת יום חדשה (תאורת LED מלאה כסטנדרט), פנסים חדשים מאחור ועיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים. רוכשי הדגם יוכלו לשדרג את הפנסים הראשיים לפנסי Pixel LED אדפטיביים העושים שימוש במצלמה הקדמית בכדי להאיר דברים חשובים בדרך חשוכה כגון הולכי רגל ורוכבי אופניים בצד הדרך או בכדי להאיר לתוך הפנייה ועוד.

 

2022 פורד פוקוס החדשה
פוקוס ST-Line החדשה.

גם מפרט מערכות הבטיחות המתקדמות זכה למספר שדרוגים. מערכת ניטור שטח מת כוללת כעת תיקון היגוי אקטיבי במקרה סכנה וכן התחשבות בנגרר שאת נתוני האורך והרוחב שלו יש להכניס מראש למערכת המולטימדיה, מערכת הבלימה האוטונומית כוללת כעת תמיכה בחציית צומת (עד 30 קמ"ש) ותבלום את הרכב אוטונומית אם תזהה שרכב נגדי עשוי לחצות את נתיב הנסיעה של הרכב - המערכת מסוגלת לפעול גם ללא סימוני נתיב. לצד מערכות אלו נמצא בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, מערכת למניעת שכחת ילדים במושב האחורי (פועלת במידה והדלת האחורית נפתחה בשלב כלשהו מתחילת הנסיעה) ועוד.