2022 קיה סול החדשה
קיה סול החדשה.
2022 קיה סול החדשה
קיה סול החדשה.

כשלוש וחצי שנים לאחר שהציגה את הדור הנוכחי של הסול (Soul), קיה חושפת את דגמי 2022 המחודשים של הדגם אשר זכו למתיחת פנים מקיפה. הסול הנוכחית לא זכתה להגיע לכבישי ישראל אך לאור העבודה שלדגם יש גרסה חשמלית מלאה, שזו התצורה היחידה של הדגם באירופה, אולי הגיע הזמן.

 

 

בצד הויזואלי, קיה עיצבה מחדש לחלוטין את חזית הדגם כך שכעת כבר אין פיצול של יחידות התאורה בחזית, זה כמובן גרר עיצוב מחדש של הפנסים הראשיים ושל חתימת תאורת היום. השילוב של הפנסים החדשים עם העיצוב החדש לפגוש מעניקים לדגם מראה מודרני יותר. לצד זה נמצא עיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים, בגדלים של "17 או "18, עיצוב מעודכן לפגוש האחורי ועוד.

 

2022 קיה סול החדשה
קיה סול החדשה.

הדגם היוצא של הסול שווק בארה"ב עם מנוע 2.0 ליטר 147 כ"ס ותיבת הילוכים רציפה או 1.6 ליטר טורבו 201 כ"ס עם תיבת 7 הילוכים DCT, הדגם המחודש ישווק עם מנוע ה-2.0 ליטר בלבד. בשלב זה קיה לא מספקת פרטים עם הגרסה החשמלית של הסול (e-Soul) אך סביר להניח כי הדגם ימשיך להיות משווק בשתי גרסאות חשמליות ללא שינוי מהדגם היוצא: גרסת בסיס עם מנוע חשמלי 136 כ"ס וסוללה בקיבלות של 39.2kWh המאפשרת טווח נסיעה של 267 ק"מ או בגרסת הטווח האורך עם מנוע חשמלי 201 כ"ס וסוללה בקיבלות של 64kWh המאפשרת טווח נסיעה של 452 ק"מ.

 

קיה סול החדשה 2022
קיה סול החדשה.

העיצוב הבסיסי של תא הנוסעים נותר אמנם ללא שינוי אך נמצא בו מערכת מולטימדיה "10.25 חדשה ומתקדמת יותר, נמצא גם לוח מחוונים דיגיטלי אך מהסוג הפשוט עם תצוגה קבועה, גלגל ההגה זכה לכפתורי שליטה חדשים וגימור משודרג וכל הכפתורים זכו לתאורה אחורית בגוון לבן במקום כתום/אדום.

 

מערכות הבטיחות בדגם עודכנו לדור האחרון ובהתאם לרמת הגימור ניתן לקבל כעת גם בלימה אוטונומית עם תמיכה בפנייה בצומת, בקרת שיוט אדפטיבית מבוססת מערכת ניווט ועוד.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

היה הראשון להגיב.