סיטרואן מציגה בז'נבה את ה-C1 החדשה לשנת 2014, תוצע עם מנוע 1.0 ליטר ו-1.2 ליטר, תיבת הילוכים ידנית או רובוטית ואופציות רבות לעיצוב אישי.

סיטרואן C1 החדשה 2014

סיטרואן מציגה בתערוכת ז'נבה את ה-C1 החדשה לשנת 2014, דור שני למכונית העירונית של סיטרואן המחליפה את ה-C1 הנוכחית ששרתה את סיטרואן משנת 2005. סיטרואן תציע את ה-C1 החדשה וכן עם שני מנועי שלושה צילינדרים המשודכים לתיבת הילוכים ידנית או רובוטית ובשלוש תצורות מרכב – 3 דלתות האצ'בק, 5 דלתות האצ'בק ובגרסת Airscape עם גג רך מתקפל. הדגם ישווק בישראל במהלך המחצית השנייה של 2014.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו בעבר, סיטרואן C1 החדשה מיוצרת במשותף עם פיג'ו (108) וטויוטה (אייגו החדשה) והיא יורדת מאותו פס ייצור בצ'כיה. שלא כמו בעבר, שלושת החברות העניקו כל אחת לדגם שלה עיצוב חיצוני שונה למדי האחת מהשנייה ובכדי להעמיק את השוני, כל חברה מציעה אופציות רבות להתאמה אישית של העיצוב, כך למשל סיטרואן הציגה לאחרונה את ה-C1 Swiss&Me כדוגמה לשלל אפשרויות עיצוב הדגם.

 

תא הנוסעים של ה-C1 והאחיות התאומות כבר זהה לחלוטין ונבדל רק בבחירה שונה של שילובי צבעים והדפסים וכמובן בסמל השונה על גלגל ההגה. תא הנוסעים החדש מציג קפיצת מדרגה בכל הקשור לאיכות ובמיוחד לאבזור (אופציונלי) וניתן למצוא שליטה מההגה על מערכת השמע, כניסת USB, מסך מגע מרכזי "7 עם קישורית BT ושיקוף למכשיר הסלולרי (אנדרואיד או iOS) מה שמאפשר למשל להשתמש בתוכנת הניווט של הטלפון על גבי המסך המרכזי.

 

 

מכנית, שלושת הדגמים זהים לחלוטין כך שהבחירה מבין אחד מהם היא בעיקר עניין של טעם אישי ותמורה למחיר, טויוטה למשל מציעה את הדגם באירופה עם 5 שנות אחריות כמקדם מכירות. לדגם אורך של 3.46 מטר, רוחב של 1.62 מטר, גובה של 1.46 מטר ובסיס גלגלים של 2.34 מטר שלא השתנה מהדגם היוצא. נפח תא המטען עומד על 180 ליטר עם גלגל חלופי ועם קיפול המושבים, מתקבל נפח של 780 ליטר. הדגם החדש קל יותר בכ-50 ק"ג מהדגם היוצא ומשקל הבסיס עומד על 840 ק"מ.

 

סטרואן C1 החדשה תוצע עם שני מנועי בנזין חדשים והיא חסכונית מבעבר. מנוע הבסיס הוא מנוע שלושה צילינדרים בנפח 1.0 ליטר 68 כ"ס שישודך למערכת עצור/סע כסטנדרט ולתיבת חמישה הילוכים ידנית או 5 הילוכים רובוטית-אלקטרונית EGT חדשה. מנוע נוסף הוא מנוע 1.2 ליטר שלושה צילינדרים המוכר מפיג'ו 208, למנוע הספק מרבי של 82 כ"ס ו-12 קג"מ ועם תיבת הילוכים ידנית הוא מציע צריכת דלק של 23.0 ק"מ לליטר ו-11.0 שניות 0-100 קמ"ש. סיטרואן עדיין לא חושפת את הנתונים הטכניים המלאים על הדגם.

 

בתחום הבטיחות, הדגם מצויד בשש כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות ועוד.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location