2025 פולסטאר 5
פולסטאר 5.
2025 פולסטאר 5
פולסטאר 5.

פולסטאר ערכה השבוע אירוע במסגרתו היא הציגה את החידושים הבאים של המותג לשנים הקרובות, אחד החידושים הוא פולסטאר 5, מכונית GT ארבע דלתות חשמלית שתתחרה ישירות, בין היתר, ברכבים כגון פורשה טייקן. במסגרת האירוע, פולסטאר חשפה לראשונה את העיצוב הסופי של הדגם ללא כל הסוואה. 

 

פולסטאר 5 תשווק רק בשנת 2025 והיא תצטרף אל הקרוסאובר פולסטאר 3 שנחשף אשתקד ואל רכב הקרוסאובר סדאן החשמלי פולסטאר 4 שהוצג מוקדם יותר השנה וישווק במהלך השנה הבאה. בשנת 2026 תצטרף אל דגמים אלו הפולסטאר 6 המרהיבה אשר הוצגה בשנת 2022 כקונספט פולסטאר O2. 

 

פולסטאר 5
פולסטאר 5.

פולסטאר 5 תתחרה כאמור ברכבים כגון פורשה טייקאן וכדי לעשות את זה היא תצויד במערכת הנעה חשמלית כפולה בהספק כולל של 884 כ"ס ומומנט מרבי של 91.7 קג"מ. הדגם יהיה הדגם הראשון של פולסטאר לעשות שימוש בפלטפורמה החדשה של קבוצת ג'ילי שמעבר להיותה פלטפורמה נשלטת תוכנה היא גם משלבת יציקות אלומיניום גדולות יחד עם שימוש נרחב באלומיניום במגוון שיטות ייצור שונות כדי להשיג שלדה קשיחה וקלה במיוחד. 

 

הפלטפורמה תתבסס על ארכיטקטורת 800V והיא תעשה שימוש בטכנולוגיית טעינה של StoreDot הישראלית. StoreDot הטכנולוגיה של StoreDot אמורה לאפשר טעינה אולטרה מהירה, 10%-80% בעשר דקות, מבלי לפגוע באורך החיים של הסוללה. 

 

פולסטאר 6
פולסטאר 6. העתידית

את הסוללות של הדגם תייצר עבור הפולסטאר 5 חברת SK הדרום קוריאנית (שהיא גם ספקית של יונדאי/קיה) שתייצר עבור פולסטאר תאים ארוכים במיוחד (53 ס"מ) המיוצרים בטכנולוגיה חדשה הנקראת Z-folding. הטכנולוגיה הזו אמורה לאפשר לייצר סוללות שהן בטוחות יותר לשימוש לצד צפיפות אנרגטית גבוהה יותר. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 15

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.