פורד חושפת תמונות ראשונות של הגרסה האירופאית לאקוספורט, הקרוסאובר העירוני החדש של החברה הצפוי להגיע לישראל בהמשך השנה.

פורד אקוספורט - הגרסה האירופאית

פורד הציגה לפני כשנה את האקוספורט החדש, הקרוסאובר עירוני של פורד, בגרסאות לשוק הדרום אמריקאי וההודי. בתערוכת ז'נבה הקרובה, כחלק ממדיניות הדגם האחיד (One Ford), תחשוף פורד את גרסתו האירופאית של הדגם הצפוי להגיע גם לישראל במהלך 2014.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כצפוי, הדגם האירופאי לא שונה במיוחד מהדגם למדינות מתפתחות ולמעט נושאים של זיהום, תקינה ואבזור, מדובר באותו דגם בדיוק - חיצונית, פנימית ומכנית (למעט מנועים שונים). האקוספורט החדש הוא דור שני לדגם באותו השם אשר שווק בדורו הראשון בדרום אמריקה בלבד (ברזיל וארגנטינה בעיקר).

 

האקוספורט, שיתחרה בקרוב בפיג'ו 2008, רנו קפטור, אופל מוקה ושברולט טראקס החדשים, מציע מידות קומפקטיות עם 4,011 מ"מ אורך, 1,765 מ"מ רוחב, 1,665 מ"מ גובה ובסיס גלגלים של 2,521 מ"מ. נפח תא המטען עומד על 333 ליטר וגדל ל-1238 ליטר עם קיפול המושבים.

 

 

תא הנוסעים של האקוספורט, נלקח בשלמותו מהפיאסטה החדשה/מחודשת עליה מבוסס הדגם ולעומת הדגם למדינות מתפתחות, הדגם האירופאי ייהנה משילובה של מערכת פורד סינק (Sync) הכוללת תפעול קולי, מפתח חכם להורים עם מגביל מהירות ועוד.

 

הבדל נוסף ועיקרי לעומת הדגם למדינות מתפתחות, אלו יחידות ההנעה. בשוק האירופאי, הדגם ישווק עם אותם מנועים של הפיאסטה 2013 החדשה כולל מנוע ה-1.0 ליטר אקובוסט בהספקים של 100 ו-125 כ"ס.

 


2013 פורד אקוספורט אירופה:

 

2012 פורד אקוספורט ברזיל: