פורד מכריזה כי עד לשנת 2030 היא תשווק באירופה רכבים חשמליים בלבד, יעד קצת מוקדם יותר הוא שיווק של דגמים חשמליים או פלאג-אין בלבד עד לאמצע שנת 2026. התוכנית הזו כוללת גם את צי הרכבים המסחריים של פורד, במקרה זה כבר בשנת 2024 החטיבה המסחרית של פורד תשווק רכבים עם הנעה חשמלית מלאה או היברידית פלאג-אין בלבד, זאת כחלק מתחזית של החברה ששני שליש מכל הרכבים המסחריים באירופה יהיו עם הנעה מסוג זה עד לשנת 2030.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

ההכרזה הזו לא מגיע כמובן מחלל ריק, מספר מדינות באירופה כבר הכריזו כי עד לשנת 2030 או 2035 הן יאסרו על שיווק של רכבים עם מנועי בעירה פנימית ופורד אירופה מכינה את עצמה לעידן הזה, מה גם שהמותג, שהיה בעבר אחד החזקים באירופה, נחלש מאוד בשנים האחרונות והמעבר להנעה חשמלית אומר לספק אופק אחר למותג.

 

פורד קוגה היברידי פלאג-אין
קוגה פלאג-אין החדש עם טווח נסיעה של 50 קילומטר.

הרכבים החשמליים של פורד עבור השוק האירופי יתבססו על פלטפורמת MEB של קבוצת פולקסווגן, זאת כחלק מהסכם בין החברות. להזכירכם, קבוצת פולקסווגן לא שומרת את פלטפורמת MEB שלה לעצמה בלבד, פלטפורמה ייעודית לרכב חשמלי, אלא מציעה לכל יצרן לעשות שימוש בפלטפורמה הזו, בתשלום כמובן.

בכדי למשש את התוכנית הזו פורד תבצע השקעה של מיליארד דולר בשדרוג מפעל הייצור שלה בקלן שבגרמניה. קלן הפכה בשנים האחרונות למרכב התחבורה החשמלית של אירופה (e-mobility) עם לא מעט יצרנים וחברות הזנק הפועלות במקום.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location