2022 קאדילק לירק
2022 קאדילק לירק.
2022 קאדילק לירק
2022 קאדילק לירק.

כשנה לאחר שחשפה לראשונה את הליריק (Lyriq) כקונספט, קאדילק חושפת את גרסת הייצור של הקרוסאובר החשמלי הראשון שלה אותו היא תחל לשווק בשוק האמריקאי במהלך המחצית הראשונה של 2022. קאדילק ליריק הוא הדגם הראשון המבוסס באופן מלא על פלטפורמת BEV3 הייעודית לרכבים חשמליים וטכנולוגיית הסוללות ומערכת ההנעה החשמלית החדשה ULTIUM של ג'נרל מוטורס.

 

כפי שקאדילק הבטיחה לפני שנה, גרסת הייצור של הדגם שומרת באדיקות על העיצוב של הקונספט וכן, גם על מופע התאורה המוגזם שבגריל הקדמי העצום (האטום כמובן), נדמה שחתימת תאורה מוגזמת היא התחליף המודרני לשימוש המוגזם בכרום ברכבי יוקרה אמריקאים. חתימת תאורה מוגזמת נמצא גם בחלקו האחורי של הליריק אך בשורה התחתונה מדובר ברכב בעל נוכחות מרשימה.

 

2022 קאדילק ליריק
קאדילק ליריק.

קאדילק ליריק דומה בגודלו לקאדילק XT6 אך בניגוד לזה האחרון הליריק ישווק עם 5 מושבים בלבד. לליריק אורך של 4996 מ"מ, רוחב של 1977 מ"מ, גובה של 1623 מ"מ ובסיס גלגלים ענק של 3094 מ"מ, קצר ב-46 מ"מ סמליים מה- XT6 אך עם תוספת נכבדה של 231 מ"מ לבסיס הגלגלים.

 

תא הנוסעים של הליריק מספק חוויה ויזואלית מרשימה, גם בזכות מסך ה-"33 העצום והקמור שמול הנהג שויזואלית לפחות נראה כיחידה אחת שלמה ומשמש את מערכת המולטימדיה וכלוח המחוונים. הנהג יניח את ידיו על גלגל ההגה החדש של קאדילק המשלב כפתורים פיזיים ומשטחי מגע ובחלקו העליון יש פס תאורה המסמן עבור הנהג את פעולת מערכת הנהיגה האוטונומית סופר-קרוז המאפשרת נהיגה ללא ידיים לאורך מאות אלפי קילומטרים של כבישים מהירים ברחבי ארה"ב וקנדה.

 

קאדילק ליריק 2022
מופע מרשים של טכנולוגיה.

כיאה לרכב יוקרה אמריקאי האבזור עשיר מאוד וכולל בין היתר גם מערכת שמע מבית AKG עם 19 רמקולים, משטחי טעינה אלחוטית, שקעי USB טייפ C לרוב, מערכת סינון רעשים אקטיבית, מפתח דיגיטלי (שימוש בסלולרי כמפתח), מראה מרכזית מבוססת מצלמה אחורית ועוד ועוד. לנוסעים מאחור מרווח רגליים ענק תא המטען ענק לא פחות עם נפח של 793 ליטר ועד ל-1723 ליטר עם קיפול המושבים מאחור.

 

2022 קאדילק ליריק
טווח נסיעה של מעל ל-480 קילומטר.

הליריק ישווק במספר גרסאות הנעה, בשלב ההשקה הדגם יהיה זמין עם מנוע חשמלי אחורי בהספק של כ-350 כ"ס ו-44.8 קג"מ. סוללה בקיבולת של כ-100kWh תאפשר לפי קאדילק טווח נסיעה של "מעל ל-480 ק"מ". בהמשך הדגם ישווק גם בגרסאות הנעה כפולה חזקות יותר. טעינה של הסוללה אפשרית באמצעות טעינה מהירה DC בהספק של עד 190kW או טעינה ביתית AC בהספק של עד 19.2kW. לפי קאדילק, טעינה מהירה של 10 דקות תאפשר להוסיף כ-122 ק"מ לטווח הנסיעה וטעינה ביתית של שעה תוסיף כ-83 ק"מ.

 

2022 קאדילק ליריק
קאדילק ליריק.

בשלב זה מדובר בהצגה מוקדמת של הדגם שנועדה בעיקר להכריז על פתיחת פנקס ההזמנות של הדגם המוצע בשוק האמריקאי במחיר של החל מ-$59,990. קאדילק ליריק הוא רק דגם חשמלי ראשון מתוך מגוון דגמים חשמליים שהחברה תחשוף בשנים הקרובות כאשר היעד של החברה הוא לשווק רכבים חשמליים בלבד עד לשנת 2030.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    avatar