הריו סדאן החדשה גדולה רק במעט מהדגם היוצא, מצוידת בתא נוסעים מודרני ומאובזר ובמנוע 1.6 ליטר 130 כ"ס ותיבת 6 הילוכים אוטו', עבור השוק האמריקאי.

 

לאחר שחשפה בחודש ספטמבר האחרון את הריו חמש דלתות החדשה, קיה חושפת בתערוכת ניו יורק את גרסת הסדאן החדשה של הדגם - יחד עם הגרסה לשוק האמריקאי של הריו האצ'בק. הריו סדאן החדשה, יחד עם דגם החמש דלתות, צפויה לנחות אצלנו בהמשך השנה. 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו דגם החמש דלתות, הריו סדאן החדשה מבוססת על פלטפורמה משודרגת ומחוזקת של הדגם היוצא. לריו סדאן 2017 החדשה מידת אורך של 4,384 מ"מ, לעומת 4,065 לדגם החמש דלתות, אך בשאר המידות היא זהה לדגם החמש דלתות, כלומר בסיס גלגלים של 2,580 מ"מ ורוחב של 1,725 מ"מ. לעומת הריו סדאן היוצאת, מדובר בגידול סמלי בלבד.

 

העיצוב החיצוני קצת פחות עגלגל מזה של הדגם היוצא כאשר חזית הדגם לובשת את שפת העיצוב העדכנית של קיה שהיא סוג של אבולוציה לעיצוב הנוכחי של הדגם ויש סיכוי שבמבט ראשון תתקשו להבחין בדגם החדש. בתא הנוסעים לעומת זאת מדובר בעיצוב חדש לחלוטין, אמנם כל החומרים מהסוג הקשיח אך התחושה המתקבל היא של רכב מודרני, למעט אולי הבקרה הידנית על המיזוג.

 

בזכות התכנון מחדש של תא הנוסעים, ולמרות הגידול הסמלי בלבד במידות, בקיה מציינים כי המרווח לנוסעים מלפנים שופר בכל המדדים וגם הנוסעים מאחור ייהנו ממרוח משופר לרגליים ולכתפיים. בנוסף לכך, בקיה מציינים כי המושבים בדגם שודרגו באמצעות שימוש בספוגים איכותיים יותר ושרמת ה- NVH בדגם שודרגה כך שהנוסעים יזכו לחוויית נסיעה שקטה יותר ונעימה יותר.

 

קיה ריו החדשה 2017 תא הנוסעים
תא הנוסעים חדש לחלוטין ומודרני למראה.

בתחום ההנעה, הגרסה האמריקאית של הריו סדאן מצוידת במנוע 1.6 ליטר GDI עם הספק מרבי של 130 כ"ס ומומנט מרבי של 16.0 קג"מ. הכוח אל הגלגלים הקדמיים עובד דרך תיבת 6 הילוכים ידנית או אוטומטית. אנחנו לא יודעים לומר האם מנוע זה ימצא את דרכו גם לישראל או שהיצע המנועים בדגם יהיה זהה למוכר לנו מדגם החמש דלתות האירופאי (למפרט המנועים המלא של הריו האצ'בק החדשה).

 

כמו בגרסה האירופאית של הריו, גם בגרסה האמריקאית מצוידת במערכות בטיחות מתקדמות, כולל בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל. אבזור הבטיחות הסטנדרטי כולל, בין היתר: שש כריות אוויר, בקרת יציבות, מערכת סיוע לזינוק בעליה ועוד. בתחום אבזור הנוחות אפשר למצוא מולטימדיה "7 עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, בקרת אקלים, בקרת שיוט, דיבורית BT, שליטה מההגה על השמע והטלפון, מחשב דרך מורחב, כניסת USB, שקע 12V כפול ועוד. 

 

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

לחבר ממש טוב יש את הקיה ריו הישנה ויצא לי לנסוע בתור נוסע במושב האחורי כמה פעמים. נראה שונה לגמרי ובהחלט שינוי מרענן, קיה נראה לי מנסה להתנגח באופן ישיר בטויוטה קורולה שנחשבת למובילה ברכב המשפחתי..

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location