קיה טלורייד הוא תרגיל בעיצוב של קיה לרכב פנאי יוקרתי המצויד במערכת הנעה היברידית בהספק כולל של 400 כ"ס.

2016 קיה טלורייד קונספט
קיה טלורייד - קונספט לרכב פנאי יוקרתי.

זה לא סוד שקיה, גם חברת האם יונדאי, שואפת להתחרות בחלונות הגבוהים שם נמצאים מותגי יוקרה מבוססים כגון מרצדס, לקסוס אודי ועוד. ב-2013 קיה השיקה את מכונית הסאלון וספינת הדגם שלה קיה K900 ובתערוכת דטרויט שנפתחה אמש, קיה חשפה את כוונתה להשיק בנוסף רכב פנאי יוקרתי באמצעות הקונספט קיה טלורייד – על שם שם העיירה הציורית שבמדינת קולורדו.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בקיה אמנם מציינים שה-טלוריד הוא בעיקר תרגיל בעיצוב לרכב פנאי בגודל מלא עם 3 שורות מושבים, אך יחד עם זאת אומרים בחברה כי למעט העיצוב חלק מהטכנולוגיה המוצגת עם הדגם נפגוש בעתיד. הקונספט מבוסס על פלטפורמה מוגדלת של הסורנטו עם תוספת של 30 ס"מ לבסיס הגלגלים (3.08 מטר), תוספת של 24 ס"מ לאורך (5.0 מטר אורך) ותוספת של 11 ס"מ לגובה (1.80 מטר).

 

העיצוב באמצעות קווים ישירים והחזית האנכית מעניקים לדגם מראה של רכב גדול במיוחד, נגיעות כרום ופנסים מנימליסטיים מדגישים את הצד היוקרתי. מכסה מנוע אורך, תא נוסעים משוך לאחור וקורת A קדמית המתחילה הרחק מהגלגלים הקדמיים שוברים את העיצוב הריבועי ומעניקים לדגם מראה מיוחד.


הדלתות נפתחות בזווית של 90 מעלות, אלו האחריות עם צירים הפוכים, יוצרות מפתן כניסה רחב אל תא הנוסעים המעוצב באופן מינימליסטי ומודרני ואל שורה שנייה המכילה מושבי מחלקה ראשונה נפרדים, השורה השלישית מסתפקת בספסל סמלי. המושבים מצוידים בחיישנים המודדים סימני חיוניים בגוף הנוסע, כגון דופק, ואלו מוצגים על מסכים בדלתות. מסביב לחלון הגג האחרוני קיה התקינה משטח תאורה המשמש כפוטותרפיה להפחתת תופעת היעפת (ג'ט לג) ולשיפור זרימת האנרגיה בגוף.

 

קיה ציידה את הטלורייד במערכת הנעה היברידית פלאג-אין המבוססת על מנוע 3.5 ליטר V6 ומנוע חשמלי אחורי היוצרים יחדיו הספק כולל של 400 כ"ס. את מערכת ההנעה הזו נפגוש ככל הנראה ברכב הפנאי היוקרתי של ג'נסיס, חטיבת היוקרה של יונדאי, שיוצג בשנה הבאה.

 

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location