קיה סונט הוא קרוסאובר עירוני חדש למותג, קטן יותר מהסטוניק, אותו קיה תשווק בתחילה בשוק ההודי אך במהלך 2021 גם בשאר העולם.

 

קיה חשפה היום (ד') בתערוכת אוטו אקספו בלדהי את קיה סונט (Sonet), קונספט לקרוסאובר עירוני גלובלי חדש למותג. לצד הסונט, קיה הציגה גם את הסלטוס X-Line, גרסה במראה קרבי וקשוח לקיה סלטוס, הקרוסאובר המשפחתי החדש של קיה אותו נפגוש השנה בישראל.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

קיה אמנם לא חושפת את מידותיו של הסונט, אך לאור העובדה שלקיה כבר יש את הסטוניק ואת הסלטוס - הסלטוס גדול ומרווח יותר מהסטוניק אך קטן מהספורטאז' - די ברור כי הפעם מדובר בקרוסאובר עירוני למהדרין, כלומר קטן מהסטוניק או מדגמים אחרים כגון רנו קפצ'ור ואורכו יעמוד על קצת פחות מ-4 מטרים.

 

קיה סונט
קרוסאובר עירוני חדש לקיה.

העיצוב החיצוני מוחצן מאוד ואפשר בהחלט לומר גם מוצלח מאוד ולא נתפלא אם כך גם יראה הדור הבא של הספורטאז' שיוצג בהמשך השנה.

 

קיה סלטוס X ליין
קיה סלטוס X ליין.

קיה לא חושפת את תא הנוסעים, אך מציינת כי שם נוכל למצוא מערכת מולטימדיה עם מסך 10.25 יחד עם מערכת שמע של BOSE ותיבת הילוכים ידנית חכמה iMT - שם יפה למה שאמור להיות בתכלס תיבת הילוכים רובוטית עם מצמד יחיד. גרסת ייצור לדגם קיה תחשוף בהודו במהלך המחצית השנייה של ישראל.

לצד הסונט, קיה הציגה כאמור את הסלטוס X ליין, חבילת עיצוב המעניקה לקרוסאובר המשפחתי של קיה, מתחרה לסקודה קאמיק או מאזדה CX-30, מראה קשוח ומסוקס יותר, גם אם על הצד המצועצע במעט.