קיה חושפת לראשונה את תמונות תא הנוסעים של ה-ריו החדשה. פחות מרשים מהחוץ, אך האבזור עשיר ביותר.

קיה ריו החדשה 2011

קיה, שלוקחת את התפקיד הצעיר והמעוצב בין חלוקת התפקידים של קיה ויונדאי, מציגה לראשונה את עיצוב הפנים של הריו החדשה. את הריו החדשה, חשפה קיה לפני כשבוע כדגם האצ'בק 5 דלתות או 3 דלתות (תהיה גם גרסת סדאן בהמשך).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

עיצוב חלקה הקדמי, דומה מאוד לפיקנטו החדשה אותה אלייה כבר הספקנו להחשף ואילו חלקה האחורי, שואל אלמנטים עיצוביים דווקא מהספורטאז' החדש עם חלון אחורי צר, פנסי בלימה גדולי מידות ועיצוב עגלגל. גם מהצד, התבנית המוטבעת בדלתות, לקוחה מהספורטאז' החדש. העיצוב הכולל נאה ומהווה שדרוג של ממש לעומת ריה ריו היוצאת, אך יש חוסר הרמוניה בין חלקה הקדמי לזה האחורי.

 

עיצוב הפנים הנחשף לראשונה, יוצר תחושה של משהו מרובע ומיושן, סגנון עיצוב שקיה כבר נטשה מזמן. לוח השעונים, המוכר מהספורטאז' מוצא את מקומו כאן, עם תוספת של מסך גדול במרכז מד המהירות עבור מחשב הדרך, המחליף את המסך הקטן מידי המצוי בספורטאז'. הקונסולה המרכזית יוצרת הפרדה ברורה בין מערכת השמע למערכת בקרת האקלים ובתחתיתנ כמו בכל דגמי יונדאי/קיה החדשים נמצאים כניסות ה- AUX+USB+שקע חשמלי והמצית. האבזור, כמו בכל דגמי קיה החדשים, נדיב וכולל כניסה ויציאה ללא מפתח, בקרת אקלים זו אזורית, שליטה מההגה על מערכת השמע ובקרת השיוט וכן על הטלפון הסלולרי מראות מתקפלות ועוד.

 

קיה ריו החדשה, גדולה מזו המוחלפת עם בסיס גלגלים שצמח בלא פחות מ-7 ס"מ ל- 2,570 מ"מ, למידת האורך נוספו 55 מ"מ ולרוחב 25 מ"מ. תא המטען זהה בנפחו ליונדאי i20 ועומד על 295 ליטר בגרסת האצ'בק ו-390 ליטר בגרסת הסדאן.

 

בתחום המנועים, קיה ריו החדשה תוצע עם רשימת מנועים החל מ-1.1 ליטר טורבו דיזל 70 כ"ס ועד ל-1.6 ליטר GDI בהספק של 140 כ"ס (סביר להניח שרק לשוק האמריקאי). במהלך 2012, תוצע קיה ריו עם מנוע טורבו והזרקת דלק ישירה בנפח 1.2 ליטר שיתחרה ראש בראש במנוע ה- 1.2TSI של פולקסווגן ויימצא בדגם הספורטיבי 3 דלתות של ה-ריו החדשה.