יש אין ספור שיאי גינס שונים ומשונים וזה אחד מהם, זמן הטעינה הקצר ביותר בנסיעה ברכב חשמלי מחוף לחוף בארה"ב. את השיא הקודם קבעה טסלה לפני מספר שנים וכעת קיה קובעת שיא גינס חדש עם ה- EV6 החשמלית.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

צוות נהגים של קיה נסע במשך 7 ימים מניו יורק ללוס אנג'לס, מרחק של 4636 ק"מ, ובכל הזמן הזה הוא נזקק לבלות בטעינה במשך של 7 שעות, 10 דקות ושנייה אחת בלבד. כפי שאתם יכולים להבין, הצוות עשה שימוש בעמדות טעינה מהירות בלבד בכדי להשיג את זמן הטעינה הקצר ביותר.

 

קיה לא מציינת את סוג המטענים בהם השתמשה לאורך הדרך, אך לקיה EV6 יכולת טעינה מהירה במיוחד בהספק של עד 350kW בזכות העבודה שהסוללה שלה מאפשרת טעינה במתח של 800V. לפי קיה זמן הטעינה הממוצע בכל עצירה עמד על לא יותר מ-20 דקות כך שמדובר על כ-22 עצירות לטעינה לאורך המסע הזה. לפני שאתם מנסים לחשב את הטווח הממוצע בין טעינות, צריך לזכור שהמטרה הייתה להשיג את זמן הטעינה הקצר ביותר כך שהסוללה לא נטענה באופן מלא בשום שלב לאורך המסע.

 

השיא הרשמי הקודם נקבעה בשנת 2015 ע"י צוות של שלושה נהגים שנסע בטסלה מודל S מדגם P85D, אז הצוות נסע למרחק זהה אך נאלץ להטעין את הרכב למשך זמן כולל של 12 שעות, 48 דקות ו-19 שניות.