לנד רובר ריינג' רובר ספורט SVR החדש הוא הדגם החזק והמהיר ביותר אי פעם של של לנד רובר עם 550 כ"ס ונתון תאוצה של 4.5 שניות 0-100 קמ"ש.

2014 ריינג' רובר ספורט SVR

לנד רובר חושפת היום (ב') את הדגם החזק והמהיר ביותר אי פעם של המותג – ריינג' רובר ספורט SVR החדש, אשר יוצג לקהל הרחב בסוף השבוע הקרוב באירוע היוקרה בפאבל ביץ' קליפורניה. הריינג' רובר ספורט SVR רושם לזכותו את המספרים הבאים: 550 כ"ס, 4.5 שניות 0-100 קמ"ש' מהירות מרבית של 260 קמ"ש וזמן של 8 דקות ו-14 שניות להקפת מסלול הנורבורגרינג – אחד מהזמנים המהירים ביותר על המסלול ל-SUV.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הריינג' רובר ספורט SVR, המבוסס על הגרסה הרגילה של הדגם שהוצג לפני כשנה, נושא בחרטומו את המנוע הבכיר של לנד רובר/יגואר: V8 בנפח של 5.0 ליטר המצויד במגדש-על עם הספק מרבי של 550 כ"ס ומומנט מרבי של 69.3 קג"מ – תוספת של 40 כ"ס ו-5.7 קג"מ לעומת הגרסה הרגילה של מנוע זה. הכוח הזה עובר לכל ארבעת הגלגלים דרך תיבת 8 הילוכים של ZF עם מנופים העברת הילוכים על גלגל ההגה. לפי לנד רובר, העברות ההילוכים ב-SVR מהירות יותר בכ-50% לעומת הדגם הרגיל.

 

המתלים של הריינג' רובר ספורט SVR – עצמות עצה מלפנים ורב חיבורי מאחור - נתמכים בקפיצי אוויר ובולמים אדפטיביים ואת המוטות המייצבים מחליפים בדגם ארבע בוכנות הידראוליות הנשלטות ע"י מערכת Active-Roll Control המווסתת את זווית הגלגול. לטובת פס הקול שיכניס את הנהג לאווירה הנכונה, הדגם מצויד במערכת פליטה אקטיבית עם שסתומים נשלטים אלקטרונית. ב-3,000 סל"ד כל השסתומים נפתחים ליצירת "פס קול של מכונית מרוץ", לפי לנד רובר.

 

 

למרות הייעוד הספורטיבי, הריינג' רובר ספורט SVR לא מוותר על יכולת השטח. הוא מצויד בטרנספר עם שני יחסי העברה ובאמצעות קפיצי האוויר, הנהג יכול להגביה את המרכב בכמה ס"מ לטובת הגדלת מרווח הגחון. כמובן שכמו כל דגמי לנד רובר גם ה-SVR מצויד בבורר מצבי שטח/נהיגה Terrain Response 2.

 

הדגם מצויד כסטנדרט בחישוקי "21 הנועלים צמיגי 275/45 ( קונטיננטל SportContact 5), כאופציה ניתן לקבל חישוקי "22 עם צמיגי 295/40. בכל הקשור לעיצוב, ה-SVR נבל באמצעות פגוש קדמי חדש עם כונסי אוויר גדולי מידות, גימור, בתי גלגלים מודגשים, פגוש אחורי חדש עם דיפיוזר בולט בתחתיתו וארבע יציאות מפלט במקום שתיים בדגם הרגיל. תא הנוסעים כולל מושבי ספורט ואפשרות לגימור בקרבון.

 

הריינג' רובר ספורט SVR יתחרה בדגמים כגון פורשה קאיין טורבו S, מרצדס ML63 AMG או ב.מ.וו X6M. מחירו של הדגם בבריטניה עומד על כ-100 אלף פאונד - מעל למיליון שקל בישראל.