אזרח אמריקאי שהרג שלושה אנשים בתאונת דרכים ב-2006, השתחרר מהכלא על סמך ריקול טויוטה.

פונג לי ביציאה מבית המשפט

קאוו פונג לי, תאילנדי שהיגר לאמריקה בשנת 2004. נהג ברכב מסוג טויוטה קאמרי בכביש המהיר, נכנס מאחור ברכב מסוג אולדסמוביל וכתוצאה מכך, נהרגו 3 נוסעים שהיו באולדסמוביל.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

במשפטו הראשון, הוא הורשע בהריגה והעונש שקיבל פונג לי, עמד על 8 שנות מאסר. במשפט חוזר שהתקיים, הוא שוחרר מהכלא לאחר שבילה בין הסורגים שנתיים וחצי.

 

הסיבות לקיום המשפט החוזר היו: באותה התקופה לא הייתה מודעות נרחבת לתופעת ההאצה הבלתי נשלטת ברכבי טויוטה. כמו כן עצם העובדה שבאותה התקופה השפה האנגלית לא הייתה שגורה בפיו של פונג לי. סיבות אלו אפשרו לו לקבל משפט חוזר.

 

במשפט הראשון, טען עורך דינו של פונג לי, שכנראה וטעה ולחץ על דוושת הגז במקום על דוושת הבלמים. במשפט החוזר. עורך דינו החדש, הביא לאולם המשפט מספר עדים בעלי רכבי טויוטה שחווה האצה בלתי מבוקרת. על סמך זה, זוכה פונג לי ושוחרר לאלתר.

 

כנראה שמערכת המשפט האמריקאית, לא טובה מזו שלנו. הסיבה הראשונה היא, הקאמרי שלי פונג לי הייתה משנת 1996 ומעולם לא דווחה התופעה הזו בדגמי קאמרי מהשנתון הזה. בנוסף, כרגע מתקיימת חקירה של ארגון הבטיחות האמריקאי ה- NHTSA  שתפרסם מסקנות ממש בקרוב.

 

אמנם במשפט זה היה צורך בספק סביר בלבד, אותו סיפקו כל העדים, אך אי אפשר שלא לחשוב, שבארה"ב כמו אצלנו, יש לא מעט אנשים שכישורי הנהיגה שלהם מספיקים בקושי לתנאים אופטימליים וכאשר המצב קצת מצריך כישורי נהיגה בסיסיים, הם נעדרים כל יכולת להגיב בהתאם.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location