רנו 5
רנו 5 תחזור כסופרמיני חשמלית.
רנו 5
רנו 5 תחזור כסופרמיני חשמלית.

רנו חושפת קונספט לרכב סופרמיני חשמלי והעיצוב לא רק נראה כרטרו לרנו 5 המיתולוגית, אותה החליפה הקליאו, אלא גם נקראה כך. הקונספט לרנו 5 העתידית הוא חלק בלתי נפרד מהתוכנית האסטרטגית החדשה של קבוצת רנו להשיק 14 רכבים חדשים עד שנת 2025, שבעה מהם דגמים חשמליים יעודיים והשאר מסגמנט C או D שישווקו עם הנעה היברידית או חשמלית.

 

רנו 5 החדשה לא תהיה דגם הרטרו היחידי ברנו, בכוונתה של רנו להשיק גרסה מודרנית גם לרנו 4, עוד דגם מיתולוגי ומצליח במיוחד של רנו. גם רנו 4 תשווק עם הנעה חשמלית בלבד ושני הדגמים, יחד עם דגמים נוספים, הם חלק מהתוכנית של רנו להגיע ליעד מכירות רכב חשמלי של 30% מסך המכירות של המותג, עד שנת 2025.

 

רנו 5 רטרו
רנו 5 רטרו.

בשלב זה רנו לא מציינת מתי נוכל לפגוש ברנו 5 החדשה וגם לא מספקת פרטים טכניים על הדגם, אך השנה רנו תחשוף רכב חשמלי אחר, את מגאן החדשה שהוצגה אשתקד באמצעות הקונספט מגאן eVision החשמלי.

רנו 5 הושקה בשנת 1972 כמכונית נגישה שאמורה לספק את רוב הצרכים של הרוכש הממוצע, רנו הצליחה לפגוע בול שכן הדגם הפך ללהיט מכירות עבור המותג ועד לשנת 1980 הדגם הפך לאחר הדגמים הנמכרים ביותר בעולם. לפני שהגיע רנו 5 טורבו המיתולוגית בשנת 1980, עם מנוע 1.4 טורבו מרכזי עם 160 כ"ס והנעה אחורית, רנו השיקה עוד בשנת 1976 את אחת מי שנחשבת להוט האצ' הראשונה בעולם, רנו R5 אלפין שהושקה כחודשיים לפני שפולקסווגן החלה בשיווק הגולף GTI הראשונה.

 

רנו 5 קונספט

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.