קיה חושפת את הפורטה 2013 החדשה בתערוכת לוס אנג'לס, בקרוב בישראל עם מנוע 1.6 ליטר GDI ותיבת 6 הילוכים אוטו'.

2013 קיה פורטה החדשה

קיה חשפה היום (יום ה') עבור השוק האמריקאי בתערוכת לוס אנג'לס, את הדור השני למשפחתית סדאן שלה - קיה פורטה 2013 החדשה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הדגם האמריקאי זהה בעיצובו לדגם הישראלי שישווק כאן בעוד זמן לא רב (כחודשיים שלושה) ויהיה נבדל ממנו רק במעט (בעיקר פנסים שונים). את הפרטים על הפורטה הקוריאנית החדשה, זו שתשווק כאן בישראל, חשפנו כבר לפני חודשיים.

 

קיה פורטה החדשה, זוכה לעיצוב סדאן אתלטי ומרשים בהתאם לשפת העיצוב העדכנית של קיה המתאפיינת בגריל "אף הנמר" עם שבכת כוורת התחומה בכרום, וכן פנסי LED המשולבים בפנסים הראשיים. תא הנוסעים של הפורטה החדשה, שונה לחלוטין מהדגם הנוכחי ומציע איכות גבוהה מבעבר עם עיצוב לא שגרתי ומוטיב חוזר של "שריטת טופרי נמר" על הדשבורד והדלתות. הקונסולה המרכזית כמו בכל דגמי קיה החדשים, מופנית נהג. על ההגה ניתן לראות כפותרי שליטה חדשים ולוח השעונים נלקח ישירות מהאופטימה החדשה.

 

הפורטה החדשה גדולה יותר מהדגם היוצא, עם אורך של 4,560 מ"מ, רוחב של 1,780 מ"מ, גובה של 1,435 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,700 מ"מ. נפח תא המטען עומד על 422 ליטר (לפי התקן האמריקאי). כמו האחות יונדאי i35, גם הפורטה החדשה מציעה מערך מתלים של מקפרסון מלפנים ומוט פיתול מאחור, זאת לעומת הסיד החדשה עם מתלה רב חיבורי מתקדם מאחור.

 

 

בישראל תשווק הפורטה החדשה עם מנוע 1.6 ליטר GDI עם 135 כ"ס ו-17 קג"מ, שישודך לתיבת 6 הילוכים אוטו'. בארה"ב ישווק הדגם עם מנוע 1.8 ליטר בהספק של 148 כ"ס או 2.0 ליטר GDI בהספק של 173 כ"ס. מנועים אלו ישודכו לתיבת 6 הילוכים ידנית עם מערכת עצור/סע או תיבת 6 הילוכים אוטו'.

 

בתחום הבטיחות, הפורטה החדשה מוצעת עם 6 כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות ESC, מערכת בקרת משיכה TSC, מערכת ניהול יציבות VSM, מערכת בקרת לחץ אוויר בצמיגים TPMS ומערכת סיוע לזינוק בעליה HAC.

 

רמת האבזור הבסיסית צפויה לכלול: התנעה ללא מפתח, דיבורית BT, מערכת שמע מקורית עם שליטה מההגה וכניסות USB+AUX, ארבע חלונות חשמל ומראות צד חשמליות.

 

2013 קיה פורטה אמריקאית:

 

2013 קיה פורטה קוריאנית/ישראלית:

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location