הונדה מכריזה בניו יורק על הונדה HR-V החדש, קרוסאובר שהוצג מוקדם יותר השנה כהונדה וזל לשוק היפני. באירופה ואצלנו לא לפני 2015.

2015 הונדה HR-V החדש

מוקדם יותר השנה, הונדה חשפה ביפן אח קטן וזול יותר ל- CR-V - קרוסאובר קומפקטי חדש בשם וזל. אתמול בתערוכת ניו יורק, הונדה הכריזה על כך שהוזל ישווק בארה"ב (ובשאר העולם) תחת השם HR-V, שם אשר שימש בעבר (1999-2006) את הקרוסאובר הקומפקטי האחרון של הונדה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הונדה HR-V החדש הוא קרוסאובר קומפקטי המבוסס על הונדה ג'אז החדשה, אך למרות שהוא מבוסס על סופרמיני/מיקרוואן, הוא מיועד להתחרות בעיקר בקרוסאוברים הקומפקטיים כגון מאזדה CX-5 או ניסאן קשקאי החדש ופחות בקרוסאוברים העירוניים כגון אופל מוקה ופיג'ו 2008.

 

גם המידות של הונדהHR-V החדש קרובות יותר לאלו של קרוסאובר קומפקטי ממוצע כאשר הוא רושם לזכותו אורך של 4.30 מטר, רוחב של 1.77 מטר, גובה של 1.60 מטר ובסיס גלגלים של 2.61 מטר. תא המטען מכובד בנפחו ועומד על 453 ליטר (404 ליטר בגרסה ההיברידית).

 

הונדה ממלאת פיה מים בכל הקשור לנתונים טכניים של ה-HR-V החדש לשוק האמריקאי. בשוק היפני, הדגם משווק עם שתי יחידות הנעה חדשות: 1.5 ליטר 131 כ"ס המוצע עם תיבת הילוכים רציפה CVT וכן יחידת הנעה היברידית על בסיס אותו מנוע בנזין המספקת 152 כ"ס ומצוידת בתיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים DCT חדשה (שעושה להונדה לא מעט צרות ביפן). שתי הגרסאות מוצעות כסטנדרט עם הנעה קדמית, הנעה כפולה 4WD מוצעת כאופציה.

 

הונדה HR-V החדש ישווק בארה"ב לקראת סוף השנה, לישראל הדגם לא צפוי להגיע לפני 2015.