דגמי 2016 המחודשים של קיה סיד זוכים בעדכון הכולל מנוע 1.0 טורבו בהספקים של 100-120 כ"ס, עיצוב חיצוני מעודכן, תוספת של אבזור בטיחות מתקדם, תא הנוסעים משודרג ושיפור כולל באיכות הנסיעה.

2016 קיה סיד החדשה - מתיחת פנים
קיה סיד מתחדשת בדגמי 2016 - ליטוש קוסמטי קל ומשמעותי יותר בדברים החשובים.

קיה הסירה היום (ו') את הלוט מעל דגמי 2016 החדשים של קיה סיד זאת לאחר שהעניקה לכל גרסאות המרכב של הדגם ריענון עיצובי קל לצד שיפורים משמעותיים יותר באיכות הנסיעה ושיפורים משמעותיים עוד יותר בתחום ההנעה עם מנוע 1.0 טורבו T-GDI חדש שהוצג לפני מספר חודשים עם ה- סיד GT ליין.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

כאמור, החידוש העיקרי בדגם נמצא בצד המכני. קיה סיד היא הראשונה מדגמי קיה לשאת את מנוע ה-1.0 ליטר טורבו שלושה צילינדרים T-GDI החדש של החברה. המנוע בתקן יורו 6 יוצע בדגם בשתי גרסאות הספק: 100 כ"ס ומומנט מרבי של 17.5 קג"מ בגרסת הבסיס ו-120 כ"ס עם מומנט זהה בגרסה הבכירה יותר. המומנט המרבי מושג בשתי הגרסאות ההספק בטווח של 1,500-4,000 סל"ד. קיה עדיין אל חושפת את נתוני הביצועים  או צריכת הדלק עם מנועים אלו.

 

מנועים אלו ישודכו לתיבת 6 הילוכים ידנית או לתיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים DCT חדשה. קיה תמשיך להציע את הסיד עם מנוע ה-1.6 ליטר GDI המשווק אצלנו וכן עם מנוע ה-1.4 ליטר MPI, שני המנועים עודכנו לתקן יורו 6 כאשר מנוע ה-1.6 ליטר GDI ימשיך לעשות שימוש בתיבת השישה הילוכים DCT של הדגם היוצא.

 

בתחום מנועי הדיזל, מנוע ה-1.6 ליטר CDRi שופר ובגרסתו החזקה יותר ההספק המרבי שופר מ-128 כ"ס ל-136 כ"ס והמומנט המרבי שופר מ-27.0 קג"מ ל-29.0 קג"מ. לא רק שהמומנט גבוה יותר, הוא מושג כעת גם בטווח רחב יותר, 1,500-2,500 סל"ד לעומת 1,900-2,500 סל"ד בעבר. מנוע זה ישודך לתיבת 7 הילוכים DCT ובזכות התיבה החדשה המנוע צפוי להציג שיפור בצריכת הדלק ובביצועים.

 

כרגיל אצל קיה, השינויים הקוסמטיים לאחר מתיחת פנים מדודים במספרם. ניתן לזהות פגוש קדמי בעיצוב חדש עם פנסי ערפל מסוג LED התחומים במסגרת כרום עבה, כך נעשה גם בגריל "אף הנמר" הקדמי שהוא צר יותר ותחום במסגרת כרום בולטת. שינויים נוספים ניתן למצוא בעיצוב הפנסים מאחור המבוססים על תאורת LED, גם הפגוש האחורי עוצב מחדש וחישוקי גלגלים בעיצובים חדשים משלימים את העדכון העיצובי של הדגם. הסיד הייתה מכונית בעלת מראה מלוטש ונאה ונשארה כך, רק שלא בטוח שהעיצוב החדש של הפגוש הקדמי הוא שדרוג לעיצוב לעומת הדגם היוצא.

 

2016 קיה סיד החדשה תא הנוסעים
עדכון קל לגימור בתא הנוסעים לצד בידוד ונוחות נסיעה משופרים.

 

בתא הנוסעים, עיקר השדרוג נעשה בתחום הגימור, עם תוספת של כרום מסביב לפתחי המיזוג ולוח המחוונים לצד גימור בשחור מבריק מסביב למערכת השמע/מולטימדיה, וכן בתחום בידוד הרעשים (במיוחד בדגמי הדיזל) לטובת נסיעה שקטנה ונעימה יותר. עוד יוסיפו לשיפור איכות הנסיעה והתנהגות הכביש בדגם הם כיול מחדש למתלים ולמערכת ההיגוי, שיפור של מפרקי החיבור בין המתלים לשלדה ולטובת הפחתת תת ההיגוי בסיבובים, קיה התקינה בדגם "מערכת ניהוג וקטורי" – דיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני.

 

בתחום הבטיחות, קיה מוסיפה לדגמי 2016 המחודשים של הסיד מספר מערכות בטיחות, כגון מערכת התראה על סטייה מנתיב הנסיעה, מגביל מהירות הפועל במשולב עם מערכת זיהוי תמרורים, מערכת התראה על עצמים באזורים מתים ותנועה חוצה מאחור ומערכת חנייה אוטו'  - בניצב ובמקביל.  

 

גם הגרסאות הספורטיביות של הסיד, הסיד GT והפרו סיד GT שלא משווקות בישראל, זכו לעדכון. מנוע ה-1.6 ליטר T-GDI של הדגם אמנם מייצר את אותם הנתונים – 204 כ"ס ו-27.0 קג"מ – אך הוא שופר לטובת גמישות גדולה יותר בסל"ד נמוך וכתוצאה מכך, נתון התאוצה שופר ב-0.1 שניות לזמן של 7.6 שניות. בנוסף לכך, קיה שיתנה את כיול המתלים וההיגוי, הוסיפה הגברה של צליל צינור המפלט דרך מערכת השמע, הגדילה את קוטר צלחות הבילום מלפנים ועוד.

 

קיה תחל לשווק את הסיד המחודשת באירופה כבר החל מהחודש הבא, מתי אצלנו? ככל הנראה לקראת סוף 2015/תחילת 2016. יהיה מעניין לראות אם בטלקאר, יבואנית קיה בישראל, יבחרו להביא את גרסאות ה-1.0 טורבו או להמשיך עם גרסת ה-1.6 ליטר. 

 

תגובות (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

יש לי יש לי<br />את ה1.6 הדו מצמדי<br />תענוג של אוטו. נהנה מאד.<br />מסכים עם הכותב-עדכון הפגוש הקדמי לא עושה טוב לעיצוב המוצלח.<br />השינוים הפנימים קיימים גם היום בדגם שברשותי.

...

יש לי יש לי<br />את ה1.6 הדו מצמדי<br />תענוג של אוטו. נהנה מאד.<br />מסכים עם הכותב-עדכון הפגוש הקדמי לא עושה טוב לעיצוב המוצלח.<br />השינוים הפנימים קיימים גם היום בדגם שברשותי.

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

את מי מעניין הפגוש הקדמי? מדובר בשיפורים משמעותיים.

This comment was minimized by the moderator on the site

ממה שהבנתי מנציג המכירות של קיה כאשר הגעתי לרכוש את קיה סיד המחודשת, כל שיפורי הבטיחות לא הגיעו לארץ. המנוע אותו מנוע, התיבה אותה תיבה, אין מערכת ניהוג וקטורי, אין מערכת התראה על סטיה מהנתיב, אין...

ממה שהבנתי מנציג המכירות של קיה כאשר הגעתי לרכוש את קיה סיד המחודשת, כל שיפורי הבטיחות לא הגיעו לארץ. המנוע אותו מנוע, התיבה אותה תיבה, אין מערכת ניהוג וקטורי, אין מערכת התראה על סטיה מהנתיב, אין שום זיהוי תמרורים או הצרעות אחרות ואין מערכת חניה אוטומטית. כל מה שהאירופאים מקבלים אנחנו לא מקבלים . רק שבארץ המחיר של הסיד בכ-40000 שח יותר יקר מהמחיר באירופה.

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

רכב מדהים , הטוב ביותר בקטגורית המשפחתיות!

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location