2023 אפל קארפליי
אפל מציגה דור חדש לקארפליי.
2023 אפל קארפליי
אפל מציגה דור חדש לקארפליי.

במסגרת המפגש השנתי למפתחים WWDC 2022 אפל חשפה את הדור הבא של אפל קארפליי (CarPlay) והשינוי הוא לא פחות ממהפכה, כבר לא ממשק נפרד ועצמאי כסוג של מולטימדיה נפרדת אלא מערכת הפעלה/תצוגה מלאה לרכבים שהיא חלק בלתי נפרד ממערכות הרכב. 

 

אם היום לדוגמה אתם רוצים להאזין לרדיו המובנה ברכב, לשנות טמפרטורה בבקרת האקלים ועוד, אתם צריכים לצאת מהמסך של קארפליי ולעשות את זה דרך הממשק המובנה/מקורי של הרכב. בדור הבא של אפל קארפליי כבר לא תאלצו לעשות את זה שכן המערכת כוללת ממשק מלא עם מגוון רחב של מערכות הנוחות של הרכב כגון בקרת האקלים, הרדיו, חימום/אוורור המושבים ועוד. לא רק זה, הדור החדש של אפל קארפליי מסוגל להתחבר לכל המסכים שברכב כולל לוח המחוונים הדיגיטלי בו לנהג תהיה אפשרות בחירה מבין מספר רחב של אפשרויות תצוגה ונושאים. 

 

אפל קארפליי 2023
מגוון עשיר של מצבי תצוגה ללוח המחוונים.

כל זה כמובן רק על קצה המזלג שכן ברגע שהיצרן מאפשר לקארפליי ממשק מסוים עם מחשב הרכב וחלק מהחומרה שברכב, האפשרויות שנפתחות כאן הן בלתי נגמרות. 

 

הדור החדש של אפל קארפליי יהיה זמין החל מהשנה הבאה במגוון מותגים שכבר חתמו עם אפל על הסכמי שימוש, ברשימת המותגים הזו אפשר למצוא את ב.מ.וו, מרצדס, יגואר, רנו, פורד, ניסאן, הונדה, וולוו, פולסטאר, פורשה ועוד. את טסלה לעומת זאת אל תצפו לפגוש ברשימה הזו בעתיד הקרוב שכן כמו אפל, טסלה אוהבת גן סגור ושליטה מלאה על המשתמשים שלה והמוצרים שלה. 

גם גוגל הציגה לאחרונה דור חדש למערכת אנדרואיד אוטו, אך כאן עדיין לא מדובר בהתממשקות למערכות הנוחות של הרכב אלא רק בהתאמה טובה יותר לכל הגדלים השונים של המסכים. מצד שני, לגוגל יש את אנדרואיד אוטומוטיב שזו מערכת הפעלה מלאה לרכבים המיועדת ליצרנים עצמם ומחליפה לחלוטין את המערכת המקורית של היצרן. מערכת כזו אפשר למצוא לדוגמה בדגמים של וולוו, רנו ועוד. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובות 4

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
  • This commment is unpublished.
   avatar
  • This commment is unpublished.
   avatar