מרצדס EQV הוא וואן הנוסעים החשמלי הראשון של מרצדס, עם מקום לעד 8 נוסעים וטווח נסיעה חשמלי של 405 ק"מ.

 

לאחר שסיפקנו לנו הצצה מוקדמת אל הדגם בחודש מרץ האחרון, מרצדס חושפת כעת את וואן הנוסעים החשמלי היוקרתי שלה, מרצדס EVQ המהווה את הגרסה החשמלית של מרצדס V קלאס החדש. את מרצדס EQV נפגוש בישראל במהלך שנת 2020, אך עדיין לא נקבע מועד מדויק להשקה המקומית של הדגם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מרצדס EQV מצויד במנוע חשמלי (eATS) בהספק של 204 כ"ס ומומנט מרבי של 36.9 קג"מ האחראי על הנעת הגלגלים הקדמיים. לפי מרצדס, לדגם מהירות מרבית של 160 קמ"ש, מוגבלת אלקטרונית. סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 100kWh מותקנת ברצפת הרכב (רק 90kWh זמינים לנסיעה) ומאפשרת לדגם טווח נסיעה חשמלי של 405 ק"מ.

 

מרצדס EQC
מרצדס EQC - טווח חשמלי של 405 קילומטר.

טעינה של הסוללה מעמדת טעינה ביתית (11kWa) דורשת המתנה של מעל ל-10 שעות לטעינה מלאה, שימוש בעמדת טעינה מהירה בזרם ישר (DC) בהספק של עד 110kW מאפשרת טעינה מקיבולת של 10% עד 80% בזמן של פחות מ-45 דקות. הדגם מצויד במערכת בלימה רגנרטיבית מתקדמת (לטעינת הסוללה) העושה שימוש בחיישנים של מערכות הבטיחות השונות, יחד עם מידע ממערכת הניווט ועוד בכדי להפעיל את המערכת בצורה אופטימלית לקבלת טווח נסיעה מרבי. המערכת מאפשרת הגעה לעצירה מלאה כך שברוב מצבי הנהיגה ניתן לנהוג באמצעות דוושה אחת בלבד.

 

ויזואלית, הדגם זכה למספר אלמנטים עיצוביים המאפיינים את דגמי משפחת דגמי EQ של מרצדס (שבינתיים מונה רק דגם אחד נוסף - מרצדס EQC), כגון הגריל עם צלעות הכרום האופקיות או חתימת תאורת ה-LED הייחודית.

 

מרצדס EQC תא הנוסעים
לימוזינה חשמלית.

בתא הנוסעים, בשל העדרה של תיבת הילוכים, מרצדס עדכנה את עיצוב הקונסולה בין המושבים. מערכת המולטימדיה MBUX עם מסך "10 כוללת תצוגה ייעודית לרכב חשמלי וכן חיבור לאפליקציה שמאפשרת את ניהול הטעינה מרחוק, הפעלה מרחוק של בקרת האקלים, עדכון מהבית של יעדים עבור מערכת הניווט ועוד.

מרצדס EQV ישווק בגרסת לימוזינה עם 6 מושבים נפרדים או בגרסת 7-8 מושבים. רוכשי הדגם יוכלו לבחור מבין מרכב קצר עם אורך של 5,140 מ"מ ובסיס גלגלים של 3,200 מ"מ או מרכב ארוך עם אורך של 5,370 מ"מ ובסיס גלגלים של 3,430 מ"מ.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location