רכבי פלאג-אין (PHEV) נולדו מתוך העיקרון שבתנועה אורבנית, בה ישנה חשיבות מרובה להפחתה של פליטת מזהמים נשימתיים, הרכב יעשה שימוש במערכת הנעה החשמלית ומחוץ לעיר, המקום בו מנוע הבנזין יכול לפעול בצורה אופטימלית יותר, מנוע הבנזין יהיה האחראי העיקרי על הנעת הדגם.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אז היכולות לאפס פליטת מזהמים בתנועה אורבנית קיימתו ברכבי PHEV אך אף אחד לא מבטיח כי נהג אכן עושה שימוש או מנצל את היכולות האלו, במיוחד באזורים המוגדרים אזורי פליטה נמוכה (LEZ) הקיימים בערים רבות ברחבי מערב אירופה. עבור זה, ב.מ.וו משיקה את שירות eDrive Zones.

שירות eDrive Zones יעביר אוטומטית את הרכב למצב הנעה חשמלי בכניסה לאזורים המוגדרים אזורי פליטה נמוכה. בכדי לעשות שימוש בשירות כל שעל הנהג לעשות הוא להפעיל את אפליקציית eDrive Zones במערכת המולטימדיה, אפליקציה שתותקן אוטומטית במערכת של כל דגמי הפלאג-אין של ב.מ.וו. בשלב הראשון השירות יהיה זמין בכ-80 ערים שונות ברחבי אירופה. 

 

בכדי לעודד את בעלי הרכבים לעשות שימוש בשירות, הנהגים יזכו לנקודות על כל טעינה של הרכב וככול שהנהג ירבה לעשות שימוש בהנעה החשמלית, כך הוא יצבור יותר נקודות. הנקודות הן לא רק כלי משחק לעודד את הנהגים לטעון את הרכב ולעשות שימוש מרבי בהנעה החשמלית שכן הנהג יכול להמיר את הנקודות תמורת הטבות שונות כגון חבילות טעינה מתנה, רכישת אפליקציות בחנות האפליקציות של ב.מ.וו ועוד.

בשלב זה אמנם מדובר בשירות לדגמי ב.מ.וו בלבד אך ב.מ.וו מציינת הפיתוח הזה נועד לשימוש של יצרני רכב אחרים ורשויות מקומיות אשר יוכלו לעדכן את האזורים באופן דינאמי ובלחיצת כפתור, להעביר את העדכון לכלל צי הרכב.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location