רנו מאמינה בהנעה חשמלית, וביחד עם ניסאן הן נושאות הדגל החשמלי המרכזיות בשוק הרכב כיום.

רנו זואי zoe החשמלית קונספט

רנו חשמלה את תערוכת פריז 2010, למרות שאת רוב הדגמים כבר זכינו לראות בעבר למעט הטוויזי קונספט. ב-2008, רנו וניסאן הצהירו על כוונתן לשווק באופן המוני, מכוניות לא מזהמות/חשמליות. הסנוניות הראשונות מגיעות בחודשים הקרובים לכבישי העולם, ניסאן עם הליף החשמלי, ורנו עם הקנגו והפלואנס Z.E.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

רנו-ניסאן, שקצת הסתכסכו עם בטרפלייס, משיקות את החשמליות שלהן, על פי אותה תכנית, כלומר רכישת הרכב ללא הסוללה (ישנה אופציה לרכישה) ותשלום חודשי החל מ-406 ש"ח עבור השימוש בסוללה, עם אפשרות לטעינה ביתית, בניגוד לבטר פלייס שנכון להיום לא תאפשר טעינה ביתית. למרות הסכסוך, רנו וניסן ייצרו גרסאות לכל הדגמים החשמליים שלהן, לישראל ודנמרק בהן תהיה גם אופציה לסוללות מתחלפות.

 

רנו 2012 זואי (Zoe)

רנו זואי Z.E הוצגה כבר בתערוכת פרנקפורט 2009. בתערוכת פריז, היא כבר במדים היותר קרובים לייצור, ולפי רנו, היא מרמזת על עיצוב הקליאו הבאה. הזואי, היא סופרמיני חשמלית באורך כולל של 4.1 מטר, רוחב של 1.79 מטר, גובה של 1.54 מטר ובסיס גלגלים של 2.57 מטר. ה-זואי מצויידת במנוע חשמלי בהספק של 80 כ"ס ומומנט של 22.6 קג”מ.

 

טווח הנסיעה על פי רנו יעמוד על 160 ק”מ, ולמרות משקל לא נמוך כלל של 1,392 ק"ג, הביצועים חביבים, עם 8.1 שניות ל-100 קמ”ש ומהירות מרבית של 135 קמ”ש סטנדרטיים לרכב חשמלי. הזואי רוכבת על חישוקי 19 אינצ', וצמיגי 205/45, שלפי רנו, יגיעו לדגם הסופי.

 

רנו מציינת, שבקרוב היא תציג מתקני טעינה סופר מהירים שנועדו "לשעת חירום" שיאפשרו טעינה מהירה ב-10 דקות בלבד שיספיקו לטווח נסיעה של עד 60 ק"מ. ה-זואי, תושק בצמוד לרנו קליאו החדשה ב-2012. אולי עד אז, שמה יהיה פשוט קליאו Z.E.

 

רנו טוויזי (Twizy)

הטוויזי, היא מכונית עירונית בצורת טנדם (הנוסע יושב מאחורי הנהג). המנוע החשמלי שלה, הוא בעל הספק פיק מקסימלי של 20 כ"ס ומומנט של 6 קג"מ, יותר אופנוע עם 4 גלגלים מאשר רכב. המהירות המרבית לה מסוגל הטוויזי להגיע הנה 75 קמ"ש. כמה שהיא נראית שונה מכל מה שנע על הכביש, היא לא רחוקה במראה שלה, מגרסת הייצור הסופי, שזו תגיע לקראת סוף 2011.

 

לטוויזי גרסה נוספת עם הספק של 9 כ”ס שמיועדת למדינות בהן בעיקר בני נוער יוכלו לנהוג ברכב ללא צורך ברישיון נהיגה, והמהירות המרבית תעמוד על 45 קמ"ש, קלנועית מתקדמת.

 

מידותיה של הטוויזי קטנות כמראה שלה. 2.32 מטר אורכה, 1.19 מטר רוחבה ,1.46 גובהה ובסיס גלגלים של 1.68 מטר. למרות גודלו הזעיר של תא הנוסעים, הוא מכיל כמה תאי אחסון, אחד מתחת למושב הנהג בנפח של 31-55 ליטר, ועוד אחד מאחורי ההגה בנפח של 3 ליטר. משקלה של הטוויזי עומד על 450 ק"ג (כולל 100 ק"ג משקל הסוללות) בתחום הבטיחות, קיימת כרית אוויר אחת לנהג, ואזור קריסה קדמי וחגורות בטיחות כמובן. את הטוויזי ניתן לטעון מהשקע הביתי ב-3.5 שעות, מה שיספיק לטווח מרבי של 96 ק"מ.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location