אודי מציידת את הקרוסאובר החשמלי שלה במטען המהיר בעולם לרכב חשמלי בהספק של 150kW, זאת לעומת 120kW בטסלה המתחרה.

 

הקרוסאובר החשמלי של אודי, e-tron SUV, מתקרב לפס הייצור ואודי מספקת לנו פרטים חדשים על רכב הפנאי החשמלי שלה אותו נפגוש לקראת סוף השנה בגרסת ייצור סופית ואשר יתחרה מול דגמים כגון טסלה מודל X ורכב הפנאי החשמלי העתידי של מרצדס (2019).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

זמן "התדלוק" הארוך הוא עקב אכילס של הרכב החשמלי מבוסס הסוללות וזו הסיבה שאודי פיתחה עבור הדגם מטען ייעודי DC מהיר במיוחד בהספק מרבי של 150kW. לייצר מטען בהספק גבוה זה לא החלק הקשה, החלק המורכב הוא לייצר מערכת טעינה עם ניהול תרמי מתקדם עבור מארז סוללת הליתיום-יון כך שתוכל לעמוד בזרמים גבוהים לצד פגיעה קטנה עד כמה שניתן באורך חיי הסוללה.

 

אודי e-tron SUV
320 קילומטר בחצי שעה.

אודי מציינת כי עד שנת 2018 ייפרסו כ-200 עמדות טעינה מהירה (HPC) - בכל עמדה 6 נקודות טעינה - כאשר היעד הוא שעד שנת 2020 יהיו פרוסות כ-400 עמדות כאלו בכבישים הראשיים במרחק של 120 ק"מ בין העמדות. פריסת עמדות הטעינה המהירות היא חלק מפרויקט IONITY של קבוצת הרכב המובילות באירופה (דיימלר, פולקסווגן, ב.מ.וו פורד ועוד) לפריסה של עמדות טעינה לטובת קידום ההנעה החשמלית באירופה.

בתחתית וכחלק מהמרכב של ה-e-tron SUV, אודי התקינה מארז סוללות ליתיום-יון בקיבולת גדולה של 95kWh, מספיק לטווח נסיעה של 400 ק"מ לפי תקן WLTP האירופאי החדש והמחמיר משמעותית, במיוחד בכל הקשור לרכבים חשמליים, לעומת תקן NEDC הקודם. המטען החדש של אודי מאפשר טעינה של 80% מקיבולת הסוללת בזמן של חצי שעה. את הדגם ניתן כמובן לטעון גם בעמדות טעינה ציבוריות, בהספק של 11kW עד 22kW, שכיום מספרן באירופה עומד על 65,000 עמדות והצפי הוא שמספר זה יגדל משמעותית בשנים הקרובות.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location