כפי שהבטיחה בתחילת השבוע, מרצדס מספקת לנו כעת הצצה ראשונה אל תא הנוסעים של מרצדס S קלאס החדשה, אותה היא תחשוף במלוא הדרה בחודש ספטמבר הקרוב, ובעיקר אל מערכת המולטימדיה MBUX החדשה של הדגם שתוכננה מתוך המחשבה שמרבית רוכשי הדגם, במיוחד בסין וארה"ב, יושבים בכלל במושב האחורי.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מערכת MBUX החדשה (Mercedes-Benz User Experience) מוותרת על התפעול באמצעות החוגה המרכזית ועוברת לתפעול באמצעות מגע בלבד (או קולי כמובן) ולכן המסך המרכזי מותקן קרוב יותר לידי הנהג וכבר לא צמוד כבעבר ללוח המחוונים. למערכת החדשה מסך מגע מרכזי OLED בגודל של עד "12.8 ולא פחות מ-16GB זיכרון, דיסק SSD בנפח של 320GB ומעבד גרפי מתקדם - מרצדס מדווחת כי המערכת החדשה מהירה יותר ב-50% מזו של הדגם היוצא. באמצעות העברת השליטה על בקרת האקלים ומערכות נוספות למסך המרכזי, מרצדס הצליחה להסיר 27 כפתורים פיזיים שונים מתא הנוסעים למראה מינימליסטי במיוחד.

כדגם בו הנוסעים מאחור, ברוב המקרים, חשובים יותר מאלו הקדמיים, ב- S קלאס החדשה לנוסעי המושב האחורי גישה לשלושה מסכים (שניים קבועים ואחד נשלף בין המושבים) עם אותן יכולות של המערכת הקדמית ומכיוון שהם לא נוהגים, תהיה להם גישה לדפדפן ואפליקציות שונות, כגון צפייה ב-Youtube, פעולות שלא אפשריות במסך הקדמי - מטעמי בטיחות מובנים. לנוסעים יכולת שיתוף תוכן עם שאר הנוסעים, כך לדוגמה הנוסע האחורי יכול לחפש יעד במערכת הניווט ולשתף את המסך של הנהג.

 

מערכת MBUX החדשה 2021
מעבר כמעט מלא למסכי מגע.

לכל נהג/נוסע יש אופציה ליצירת פרופיל אישי (עד שבעה) ומכיוון שהמערכת שומרת מידע אישי רב וכוללת גם אפליקציית תשלומים, מרצדס הוסיפה למערכת ממשק זיהוי ביומטרי, בין אם זיהוי קולי, זיהוי פנים או טביעת אצבע ומי שמעדיף משהו מסורתי יותר, ניתן גם להקיש סיסמה על גבי המסך. הפרופיל נשמר בענן כך שהנהג/נוסע יכול להעביר את הפרופיל שלו, הכולל שלל העדפות אישיות, לכל רכב אחר של מרצדס המצויד בדור החדש של מערכת MBUX. בכדי להפעיל את הפרופיל האישי ברכב אחר כל שעליו לעשות הוא לסרוק ברקוד באמצעות המכשיר הסלולרי האישי שלו. בנוסף, ניתן לחבר את המערכת למערכת בית חכם ולשלוט מהרכב על המכשירים המחוברים בבית, גם באמצעות פקודה קולית כגון "הפעל את המיזוג בבית ל-24 מעלות".

 

לוח מחוונים מרצדס S קלאס החדשה
מגוון מצבי תצוגה ללוח המחוונים (וזה רק חלק מהם).

תפעול המערכת באמצעות מגע לא מסתיים במסך המגע המרכזי, בדגם מותקן גלגל ההגה החדש של מרצדס, שהוצג לראשונה עם ה- E קלאס המחודשת, המצויד במשטחי מגע, משטחי המגע מימין שולטים על השמע, הטלפון והמסך המרכזי ואלו משמאל על לוח המחוונים הדיגיטלי החדש, הכולל לראשונה עם תצוגת 3D היוצרת אשלייה מרחבית, ומערכות הבטיחות המתקדמות. לרשות הנהג מספר מצבי עיצובים שונים ללוח המחוונים מעבר כמובן לאפשרת של בחירת המידע שיוצג.

 

מערכת MBUX החדשה 2021
מנגון אבטחה ביומטרי.

התפעול הקולי הטבעי של מערכת MBUX שודרג כך שהמערכת מבינה כעת יותר פקודות והיא נמצאת כל הזמן בהאזנה כך שעבור חלק מהפקודות, כמו מענה לשיחה, אין צורך בפקודת האקטיבציה "Hey Mercedes" - פקודה שהייתה לא פשוטה להגייה עבור דוברי עברית. בנוסף, המערכת מסוגלת לזהות כל נוסע בנפרד כך שגם הנוסעים האחרים ברכב יכולים לעשות שימוש בעוזרת הקולית. המערכת כוללת כעת גם את כל ספר הרכב כך שהיא יכולה לענות על כל שאלה של הנהג כגון איך לצמד את המכשיר הסלולרי או היכן נמצאת ערכת העזרה הראשונה. המערכת תומכת כעת ב-27 שפות שונות ומכירה הרבה יותר מושגים שונים, כולל דברים איזוטריים כמו "איך עושה פרה".

 

מערכת MBUX החדשה 2021
שיתוף מסך עם שאר נוסעי הרכב.

מאחורי לוח המחוונים תוכלו למצוא בליטה גדולה, זו מסתירה את מערכת התצוגה העילית המתקדמת של הדגם הכוללת בגרסתה הבכירה (יש שתי מערכות כאופציה) יכולות מציאות רבודה של מערכת MBUX עם הכוונה מתקדמת של מערכת הניווט. התמונה המתקבלת יוצרת תחושה שהמוצג נמצא במרחק של 10 מטר מהרכב, מקביל לפי מרצדס לצפייה במסך "77.

 

 

מערכת MBUX החדשה 2021
פתיחת חלון הגג באמצעות מחוות ידיים.

מערכת MBUX Interior Assist עושה שימוש במצלמות וחיישנים שונים המותקנים בתא הנוסעים ובאמצעות מנגנון AI לומד היא מנתחת את תנועות הראש, ידיים ושפת הגוף בכדי לסייע לנהג. לדוגמה, אם הנהג מביט לעבור החלון במושב האחורי המערכת תפתח אוטומטית את וילון החלון, ואם הוא מסיט את היד לאחור באזור בקרת השליטה על חלון הגג המערכת תפתח את חלון הגג. המערכת מסוגלת לנתח את מבנה הגוף של הנהג ולהתאים אוטומטית את כיוון המראות והמושבים לתנוחת נהיגה אידיאלית. המערכת עושה שימוש במצלמות גם בכדי לשפר את בטיחות הנוסעים, כך לדוגמה אם המערכת מזהה כוונה של אחד הנוסעים לצאת מהרכב כאשר מסוכן לעשות זאת היא תפעיל את תאורה האווירה באדום מהבהב והיא תתריע בנוסף על התקנה לא נכונה של מושב בטיחות.

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

מאוד יפה ונראה נוח!

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location