מערכת ניטור הנהג של וולוו, אשר תתוקן בכל דגמי החברה החל משנת 2020, תיקח את השליטה על הרכב מנהגים שיכורים או מסוממים.

 

וולוו ממשיכה להציג פתרונות טכנולוגיים בכדי לסייע לה לעמוד בחזון של אפס הרוגים במכוניות וולוו (או כתוצאה ממכוניות של החברה) עד סוף שנת 2020. לאחרונה הצהירה החברה שהחל מהשנה הבאה כל דגמי החברה החדשים יוגבלו אלקטרונית למהירות מרבית של 180 קמ״ש וכעת החברה מכריזה כי כל הדגמים שלה יצוידו במצלמות לניטור מצב הנהג.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ההחלטה של וולוו להגביל את מהירות הנסיעה ולהתקין מצלמות לניטור מצב הערנות של הנהג נבעה מההבנה שמערכות הבטיחות המתקדמות הקיימות כיום לא מספיקות בכדי למנוע תאונה ויש צורך גם להשפיע על התנהגות הנהג (הגורם האנושי) בכדי למנוע תאונות דרכים.

 

מערכת בקרת ערנות הנהג לפי וולוו תוכל, יחד עם משוב ממערכות נוספות כגון מערכת ההיגוי או הבלימה, לזהות מצבים בהם הנהג לא ערני או נוהג תחת השפעת אלכוהול או סמים ע״י זיהוי מצב האישונים, כיוון המבט של הנהג, מהירות התגובה שלו למצבי תנועה שונים (משוב ממערכות ההתראה) ועוד.

 

וולוו מפתח חכם
מפתח חכם להגבלת המהירות ושיתוף הרכב.

השאיפה של וולוו היא שברגע שהמערכת תזהה מצב חוסר שליטה של הנהג, המערכת לא רק תזהיר את הנהג אלא תגביל את מהירות הנסיעה, תחבר את הנהג טלפונית למרכז החירום של החברה וכצעד סופי, תיקח שליטה מלאה על הרכב עד לעצירה מלאה בצורה בטוחה.

וולוו מציינת כי המערכת תתוקן בדגמים החדשים שלה אשר יתבססו על הדור הבא של הפלטפורמה שלה (SPA2) החל משנת 2020.

 

בנוסף למערכת והחל משנת 2021, כל דגמי וולוו יצוידו במפתח חכם אשר יאפשר לנהג להגביל את המהירות המרבית לעצמו, לבני משפחתו או לשאר משתמשי הרכב. פורד, דרך אגב, כבר הציגה לפני מספר שנים מפתח כזה המאפשר להורים להגביל לא רק את מהירות הנסיעה אלא גם את עוצמת השמע של מערכת השמע ומניעה של התנעה במידה ולא כל הנוסעים חגורים. המפתח החכם של וולוו לא נועד רק להגביל את מהירות הנסיעה, הוא חלק מהחזון של וולוו לרכב שיתופי ללקוחות החברה.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location