UNI Wheel
יונדאי UNI Wheel.
UNI Wheel
יונדאי UNI Wheel.

יונדאי חושפת פטנט פורץ דרך שיכול לשנות מהיסוד את הדרך בה מתבצעת ההנעה של רכבים חשמליים, תכירו את הגלגל האוניברסלי של יונדאי Universal Wheel Drive System או בקיצור UNI Wheel. למרות המעבר להנעה חשמלית, תצורת ההנעה של הגלגלים נותרה זהה לזו של רכבים עם מנוע בעירה פנימית, כלומר מנוע על מרכז הציר המחובר לתיבת הפחתה (או תיבת הילוכים במקרה של רכב בנזין) והעברה של התנועה הסיבובית דרך צירייה אל הגלגל המניע. 

 

מה הבעיה בתצורה הזו? אין בעיה רק שהיא לא מנצלת את היתרונות של הנעה חשמלית לטובת ניצול טוב יותר של שטח הפלטפורמה שעליה מבוסס הרכב ובנוסף, התצורה הנוכחית יוצרת הגבלה מובנית לגודל הסוללה שאפשר להתקין מבלי שיהיה צורך להתפשר על נפח חלל תא הנוסעים, חלוקת משקל ועוד. 

 

יונדאי UNI WHEEL
המערכת פותחת אפשרויות חדשות לתכנון הרכבים.

בכל הקשור למבנה הרכב, הנעה חשמלית הציגה רק שני יתרונות עיקריים (יש גם חסרונות) והם האפשרות למתוח את בסיס הגלגלים מבלי להאריך את הרכב וכך להשיג מרווח משופר לנוסעים ובאמצעות תכנון נכון, גם להוסיף תא מטען קדמי.  באמצעות ה- UNI Wheel של יונדאי ניתן להשיג עוד מספר יתרונות בתכנון הרכב וחלל תא הנוסעים. 

 

אז מה זה בכלל UNI Wheel? יחידה קומפקטית של זרועות וגלגלי שיניים המותקנת בתוך הגלגל ומחליפה במקביל את הצירייה ותיבת ההפחתה. היחידה הזו מאפשרת להתקין שני מנועים חשמליים קומפקטיים במקום אחד גדול ובכך לצמצם את השטח והנפח שמערכת ההנעה תופסת. מעבר לכך, יש כאן את כל היתרונות הדינאמיים של הפרדה מלאה בין הגלגלים המניעים. 

 

יונדאי UNI Wheel
יונדאי UNI Wheel.

בחלל שהתפנה ניתן יהיה להתקין לדוגמה עוד סוללות להגדלת טווח הנסיעה, להגדיל את נפח תא המטען הקדמי והאחורי לצד שלל אפשרויות לתכנון מחדש לחלוטין של חלל תא הנוסעים. 

 

הנעה חשמלית נפרדת לכל גלגל זה לא דבר חדש, אך עד היום מרבית החברות שניסו להציג פתרון בנושא, כולל יונדאי עצמה, הציגו רעיון של שילוב המנוע החשמלי בגלגל עצמו. מצד אחד זה השיג את המטרה של של ניצול טוב יותר של שטח הפלטפורמה ושליטה מלאה ונפרדת על המומנט בכל גלגל וגלגל, אך מהצד השני שילוב המנוע החשמלי הכבד בגלגל מגדיל משמעותית את המשקל הבלתי נתמך דבר שגורר אתגרים לא מעטים בתכנון המתלים. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 8

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.