כהכנה למערכות נהיגה אוטונומיות מתקדמות, יונדאי מציגה טכנולוגיה לשליטה על תיבת ההילוכים באמצעות מידע ממערכת הניווט והחיישנים של בקרת השיוט האדפטיבית.

 

יונדאי וקיה מציגות פיתוח למערכת טכנולוגית (ICT) הבוחרת את ההילוך האידיאלי בתיבת ההילוכים בהתאם לתוואי הדרך ומצב התנועה. הטכנולוגיה הזו תוטמע בדגמים העתידיים של יונדאי וקיה והיא תאפשר שיפור בנוחות הנהיגה וצריכת הדלק באמצעות הפחתה של העברות לא רצויות.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מערכת ICT - Information and Communication Technology עושה שימוש בתוכנה חכמה (AI) המותקנת ביחידת העיבוד/שליטה של תיבת ההילוכים (TCU) המנתחת מידע המתקבל ממערכת הניווט (תוואי הדרך) וכן המצלמה והרדאר הקדמי (מצב התנועה) בכדי לבחור את ההילוך האידיאלי בתיבת ההילוכים.

 

ניהול תיבת הילוכים באמצעות מערכת הניווט
ניהול תיבת הילוכים באמצעות מערכת הניווט.

יונדאי מציינת כי כאשר היא בחנה לדוגמה את מערכת ICT בכבישים מפותלים, המערכת הפחיתה ב-43% את העברת ההילוכים לעומת רכב זהה ללא המערכת וכתוצאה מכך, גם הפחיתה ב-11% את השימוש במערכת הבלימה.

 

כאשר נדרשת האצה חזקה להשתלבות בכביש המהיר, המערכת מעבירה אוטומטית את בורר מצבי הנהיגה למצב נהיגה "ספורט" ומחזירה למצב הקודם אוטומטית לאחר ההשתלבות. המערכת תעביר להילוך נמוך יותר, בעת הסרת הרגל מדוושת התאוצה, בכדי לייצר בלימת מנוע במקרים של מדרון, במעבר פס האטה או בהתאם למהירות המותרת בתוואי הנוכחי.

השימוש העיקרי של המערכת יהיה למעשה בשילוב עם מערכות נהיגה אוטונומיות, כגון בקרת שיוט אדפטיבית או מערכות מתקדמות יותר שיוטמעו בדגמים של יונדאי וקיה. בעתיד הרחוק יותר המערכת תוכל לעבד מידע המתקבל מתשתיות חכמות (כמו רמזורים לדוגמה) וכן מלמידה של סגנון הנהיגה של הנהג.

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

כנראה שיצרני הרכב וממשלותיהם בסופו של תהליך יותירו לנו את הכבוד לשבת בתוך קופסה שתיקח אותנו ממקום למקום ע''י שליטה לווינית ללא כל התערבות שלנו שכמובן זה יהיה שיא טכנולוגי מרשים ביותר אבל כולנו נשב...

כנראה שיצרני הרכב וממשלותיהם בסופו של תהליך יותירו לנו את הכבוד לשבת בתוך קופסה שתיקח אותנו ממקום למקום ע''י שליטה לווינית ללא כל התערבות שלנו שכמובן זה יהיה שיא טכנולוגי מרשים ביותר אבל כולנו נשב שם ונאמר קדיש על העולם המוטורי ז''ל .

המשך קריאה
There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location