חישוקי BBS Unlimited
חישוקי BBS Unlimited.
חישוקי BBS Unlimited
חישוקי BBS Unlimited.

כאשר אתם קוראים מפרט של רכב אתם נתקלים במידת חישוקי הגלגלים, הקוטר שלהם, ובמידת הצמיגים, 245/35R18 לדוגמה שזה חישוק בקוטר של 18 אינץ' וצמיגים ברוחב של 245 מ"מ עם חתך שהוא 35 אחוז מהרוחב. אם תרצו להחליף את החישוקים בחישוקי אפטר-מרקט, תאלצו לגלות עוד מספר נתונים חשובים על החישוק הנדרש. 

 

לכל יצרן יש פיזור שונה של ברגים (PDC), אצל ב.מ.וו לדוגמה זה 5X120 כלומר 5 ברגים המפוזרים על היקף עיגול בקוטר 120 מ"מ. יונדאי לדוגמה עושים שימוש בפיזור של 5X114.3. כבר מהנתון הזה אתם יכולים להבין שלא ניתן להתקין חישוקים של יונדאי על רכבים של ב.מ.וו. גם אם מצאתם חישוקים בעלי פיזור זהה זה עדיין לא אומר שהם מתאימים שכן יש את נתון קוטר הקדח המרכזי של החישוק שיושב על מגעת ייעודית במיסב הגלגל (נאבה) אצל ב.מ.וו לדוגמה זה 72.6 מ"מ ואצל יונדאי זה 67.1 מ"מ. במקרה זה ניתן אמנם באמצעות מתאם (טבעת מרכוז) להתקין קדח גדול על קטן יותר אך זה פחות מומלץ אם זה לא מתאם שהגיע ישירות מיצרן החישוקים. 

 

חישוקי BBS
חישוקי BBS Unlimited

חשבתם שזה נגמר? עדיין לא שכן אתם צריכים להתאים גם את האופסט של החישוק (כגון ET34) שזו המידה שקובעת את מיקום החישוק בתוך בית הגלגל והוא נמצא בקורלציה עם רוחב החישוק (כגון 8J) אותו יש להתאים לרוחב הצמיג. 

 

אז לאחר ההקדמה הארוכה הזו, אתם כבר מבינים שהשוני הזה בין יצרנים, דגמים ותת דגמים דורש מיצרני החישוקים לייצר המון חישוקים מכל דגם בכדי להתאים אותם לאלפי מידות שונות בשוק. בנוסף, יש גם את צד הצרכן שכן רכישת חישוק אפטר מרקט שהוא לא סיני זול היא רכישה יקרה שהיא סוג של חתונה קתולית בין החישוק לרכב שכן במרבית המקרים הוא לא יוכל להעביר את החישוקים לרכב הבא.

 

חישוקי BBS אולטימייט
חישוק אחד שמתאים לכל רכב.

כאן נכנסים חישוקי BBS Unlimited לתמונה, אלו חישוקי בסיס (עם אופסט חיובי ענק) שבאמצעות ערכת מתאמים ניתן להתאים אותם לכל רכב. לחישוק BBS Unlimited, בעיצוב CI-R של החברה, ניתן להתאים סט המורכב מצלחות אופסט (סוג של ספייסרים) עם קדחים המותאמים לחישוק ומהצד השני לאלו של הרכב, טבעת מרכוז במידה ונדרש וכמובן סט ברגים תואם. בצורה הזו ניתן להתאים את החישוקים לכל רכב, להתאים את החישוקים לרכב אחר באמצעות ערכת התאמה שונה, לשנות את האופסט של החישוק ועוד. 

 

חישוקי BBS Unlimited ישווקו בשלב הראשון במידות של "19 עד "21 וברוחב של "8 עד "12 בקפיצות של חצי אינץ'. את צלחות האופסט ניתן לבחור במידות של 14 מ"מ עד 50 מ"מ עם התאמה למרבית יצרני הרכב. 

 

הפתרון הזה לא מיועד עבור מי שרוצה את הטוב ביותר, כלומר חישוקי FORGED אולטרה חזקים וקלים אך גם יקרים, אלא לצרכן הכללי שרוצה להשתדרג מחישוקי היצרן, שלרוב מיוצרים ביציקה, ולהשתדרג לחישוקים קלים יותר בשיטת ייצור של Flow-forming. לכל שיטת ייצור יתרונות וחסרונות (זמן ועלות) וככל שהיא מתקדמת ויקרה יותר היא מאפשרת לייצר חישוקים חזקים יותר המאפשרים לייצור חישוקים קלים יותר בהפרשים שיכולים להגיע לכמה ק"ג טובים לכל חישוק. 

 

תגיות: צמיגים
ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    avatar