אודי Q8 קונספט הוא הצצה לקרוסאובר יוקרתי וגדול ממדים אותו אודי מתכננת לשווק במהלך שנת 2018.

 

אודי הסירה בתערוכת דטרויט את הלוט מעל הקונספט אודי Q8, קדימון לקרוסאובר גדול ממדים בעיצוב קופה אשר יהווה את ספינת הדגל של אודי בסגמנט רכבי הפנאי - מעל ה-Q7. בהתאם לרמזים העבים שאודי מפזרת, כבר במהלך השנה הבאה נצפה בגרסת הייצור של הדגם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מתחת למעטה המרשים מסתתרת יחידת הנעה היברידית פלאג-אין, e-tron, המשלבת בין מנוע 3.0 ליטר TFSI למנוע חשמלי ולתיבת 8 הילוכים אוטו', בכדי ליצור יחידת הנעה בהספק כולל של 442 כ"ס ומומנט מרבי של 71.3 קג"מ. לפי אודי זה מספיק לנתון תאוצה של 5.4 שניות 0-100 קמ"ש ולמהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש.

 

סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 17.9kWh המותקנת על הציר האחורי, מספיקה לפי אודי לטווח נסיעה חשמלי של 60 ק"מ.

 

2017 אודי Q8 קונספט
אינטרפרטציה מודרנית לתאי הנוסעים המוכרים של אודי.

הפלטפורמה של הדגם נשענת על מתלה רב חיבורי, 5 נקודות עיגון, מלפנים ומאחור עם קפיצי אוויר אדפטיביים. באמצעות בורר הנהג יכול להנמיך או להגביה את המרכב בטווח של 90 מ"מ, מהמצב הנמוך ביותר לגבוה ביותר.

 

כיאה לספינת דגל, ל-Q8 קונספט מידות לא צנועות בעליל, עם אורך של 5.02 מטר, רוחב של 2.04 מטר ובסיס גלגלים של 3.20 מטר. רק מידת הגובה, המאפשרת את מראה הקופה של הדגם, נחשבת לצנועה יחסית ועומדת על 1.70 מטר בלבד.

 

תא הנוסעים של ה-Q8 קונספט מציג איטרפטציה מודרנית לתאי הנוסעים המוכרים של אודי. נחמד לראות שיותר ויותר חברות החלו לוותר על התקנת מערכת המולטימדיה בצורה "צפה" וחוזרות להטמיע אותה בתוך הדשבורד.