קצת לאחר שזכינו לראות את הדגם בתמונות, ב.מ.וו חושפת כעת רשמית את דגם iX M60, גרסת הביצועים הבכירה של הקרוסאובר החשמלי ב.מ.וו iX, שהושק לאחרונה בישראל. יחד עם דגם i4 M50, ב.מ.וו iX M60 הם הדגמים החשמליים הראשונים היוצאים תחת חטבית M של ב.מ.וו אשר חגגה השנה 50 שנות פעילות, גם אם לא מדובר בשלב זה בדגמי M מלאים.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

כמו כל דגמי iX גם דגם M60 מצויד בשני מנועים חשמליים רק שכאן הם מייצרים הספק מרבי של 533 כ"ס ומומנט מרבי של 103.5 קג"מ ובמצב "ספורט בוסט" ההספק המרבי עולה ל-619 כ"ס והמומנט המרבי ל-112 קג"מ (בשילוב עם בקרת יציאה מהמקום). תחנת הכוח הזו מסוגלת להאיץ את הדגם מעמידה ל-100 קמ"ש בזמן של 3.8 שניות ועד למהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש.

כמו דגם iX xDrive50 גם כאן נמצא סוללה בקיבולת נטו של 105.2kWh המאפשרת לדגם M60 טווח נסיעה של כ-566 ק"מ בתקן WLTP (נתון לא סופי), זאת לעומת עד 630 ק"מ בדגם xDrive50.

 

ב.מ.וו iX M60 מצויד במתלי אוויר בכיול ספורטיבי של חטיבת M ובמערכת בלימה M משודרגת עם קליפרים בצבע כחול המוסתרים חלקית מאחורי חישוקי "22 בגימור שחור מבריק ("21 דו גווני כסטנדרט). בנוסף לכך דגם M60 עושה שימוש נרחב יותר בסיבי-פחמן מחוזק בפלסטיק בשלדה ובחלקי מרכב שונים כמו הגג ועוד לטובת הפחתת משקל וחיזוק השלדה.

 

2022 ב.מ.וו iX M60
ב.מ.וו iX M60.

רוכשי הדגם יוכלו להוסיף את חבילת העיצוב האינדבידואלית "Titanium Bronze" המוסיפה נגיעות צבע ברונזה ייחודי למראות הצד, חישוקי הגלגלים לגימור המתכתי בתא הנוסעים ועוד, אך מעבר לכך אין הבדלים ויזואליים של ממש לעומת חבילת הספורט אותה ניתן לקבל בשאר גרסאות הדגם.

 

העדר הבדלים ויזואליים משמעותיים בין הגרסאות השונות של הדגם היא בחירה של מנהל פרויקט iX שהעדיף להבדיל בין הדגמים בעיקר באמצעות "פס קול" שונה להתנעה, האצה או כיבוי וכן גרפיקה שונה במעט ללוח המחוונים.

 

ב.מ.וו ix M60
ב.מ.וו iX M60.

הרוכשים יוכלו לבחור מבין 7 גוונים שונים למרכב החיצוני ו-5 גוונים שונים לריפודי המושבים ולעיטוף העור בתא הנוסעים (מלאכותי או אמיתי בהתאם להעדפת הרוכשים). רשימת האבזור הסטנדרטי ארוכה למדי וכוללת, בין היתר, בקרת אקלים מפוצלת ל-4 אזורים, מולטימדיה iDrive 8 עם מסך מגע מרכזי "14.9 ולוח מחוונים דיגיטלי "12.3, חיבור אלחוטי לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי עם אינטגרציה מלאה עם לוח המחוונים והתצוגה העילית, חימום ואוורר למושבים הקדמיים, תצוגה עילית עם טכנולוגיית מציאות רבודה, תאורה ראשית לייזר, eSIM 5G, מצלמת 360 מעלות, מערכת חנייה אוטומטית מתקדמת, מערכת שמע מבית Bowers & Wilkins, בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית, מערכת שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, ניטור שטחים מתים ותנועה חוצה מאחור עם בלימה ועוד.

2022 ב.מ.וו iX M60