אודי e-tron ספורטבק החשמלי יהיה כוכב התערוכה של אודי, לצידו נפגוש בתערוכה את דגם הביצועים החדש RS Q8.

 

שני דגמים חדשים יהיו הכוכבים של הבמה של אודי בתערוכת לוס אנג'לס 2019, הנפתחת ביום רביעי הקרוב. הכוכבת הראשית של אודי לתערוכה היא ה- e-tron ספורטבק, המכונית החשמלית הייעודית השנייה של אודי שהיא סוג של קרוסאובר קופה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אודי עדיין לא מספקת פרטים על הדגם, אך לפני כשנתיים היא הציגה קונספט לדגם עם אורך של 4.9 מטר, רוחב של 1.98 מטר, גובה של 1.53 מטר ובסיס גלגלים של 2.93 מטר, אלו מידות דומות לאלו של ה-Q8 הענק, למעט מידת הגובה הנמוכה יותר ב-10 ס"מ משמעותיים. אודי תשווק את ה-e-tron ספורטבק בשני דגמים, e-tron ספורטבק 50 קוואטרו ו- e-tron ספורטבק 55 קוואטרו החזק יותר, כאשר שני הדגמים צפויים לעשות שימוש בסוללה בקיבולת של כ-95kWh שתספיק לטווח נסיעה של כ-450 ק"מ. כמו באודי e-tron, גם דגם הספורטבק מצויד במצלמות במקום מראות צד קונבנציונליות.

 

אודי e-tron ספורטבק
אודי e-tron ספורטבק - הרכב החשמלי השני של אודי.

מצד השני של הבמה ובניגוד גמור לאפס פליטת ה-CO2 המקומית, אודי תציג את ה-RS Q8, גרסת ביצועים בכירה לאודי Q8. בניגוד ל-SQ8 שעושה שימוש במנוע דיזל (V8 עם 438 כ"ס) אודי RS Q8 יעשה שימוש במנוע בנזין TFSI 4.0 ליטר V8 טווין-טורבו שנלקח ישירות מאודי RS6 החדשה שהוצגה לאחרונה, עם הספק מרבי של 600 כ"ס ומומנט מרבי של 81.5 קג"מ, זה אמור להספיק לנתון תאוצה של כ- 3.8 שניות - בשימוש בבקרת יציאה מהמקום.

 

אודי RS Q8 הסוואה
אודי RS Q8.

אודי RS Q8 יעשה שימוש באותה מערכת מתלים של ה-SQ8, כלומר מתלי אוויר ומוטות מייצבים אקטיביים, אך יזכה לכיול קשיח ואגרסיבי יותר. מערכת היגוי אחורית ודיפרנציאל ספורט המסוגל להעביר עד 100% מהמומנט לאחר הגלגלים מאחור, יוצעו עם הדגם כסטנדרט (אופציה בדגם SQ8). רוכשי הדגם יוכלו כאופציה לשדרג לחישוקי ענק בקוטר של "23 עם צמיגים במידה של 295/35 שתוכננו במיוחד עבור הדגם ע"י פירלי.

 

לאחרונה, אודי קבעה עם הדגם שיא הקפה לקרוסאובר על מסלול הנורבורגרינג הגרמני, 7 דקות ו-42.2 שניות, 12 שניות פחות ממחזיק השיא הקודם - מרצדס AMG GLC 63 s.

לצד דגמים חדשים אלו, אודי תציג את דגמי הביצועים האחרונים שלה, החל מה-RS4 המחודשת, ממשיך ל-RS Q3 ו-RS Q3 ספורטבק וכאמור, עד ל-RS Q8 החדש.