קיה חושפת את הקרוסאובר העירוני החדשה שלה, קיה סלטוס, עם מנוע 1.6 טורבו 177 כ"ס ועיצוב מוחצן וצעיר.

 

קיה חושפת היום את סלטוס (Seltos), הקרוסאובר העירוני החדש של קיה אותו נפגוש בישראל במהלך הרבעון הראשון של 2020. קיה סלטוס תוכנן במחשבה על השוק ההודי בעיקר, שם הוא יפנה לקהל צעיר חובב טכנולוגיה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מפרט המנועים של הסלטוס יקבע כמובן לפי שוק היעד, אך בשוק ההודי שיהיה השוק הראשון לקבל את הדגם קיה מציעה את הסלטוס עם מבחר של שני מנועי בנזין ומנוע דיזל אחד, כולם מצוידים בטכנולוגיית Smartstream החדשה של החברה לפליטת מזהמים נמוכה יותר וצריכת דלק משופרת.

 

קיה סלטוס
קיה סלטוס.

היצע המנועים כולל את מנוע ה-1.6 ליטר טורבו T-GDI המוכר של יונדאי-קיה עם הספק מרבי של 177 כ"ס המשודך לתיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים DCT, מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי בהספק של 149 כ"ס המשודך לתיבת ההילוכים הרציפה החדשה של קיה iVT או לתיבת 6 הילוכים ידנית ומנוע דיזל 1.6 ליטר בהספק מרבי של 136 כ"ס המשודך לתיבת 6 הילוכים ידנית.

 

קיה העניקה לסלטוס מראה זקוף ומוחצן כיאה לקרוסאובר מהשורה. בחזית המוחצנת נמצא תאורת LED מלאה ופנסי איתות בעיצוב 3D המבליטים את הכיוון אליו הרכב נוסע. הסלטוס נשענן על חישוקים בקוטר של "16 עד "18 עם צמידים במידות של 205/60 עד 235/45 בהתאמה.

 

קיה סלטוס
עיצוב צעיר ומודרני.

קיה לא חושפת בשלב זה תמונות של תא הנוסעים אך היא כבר חשפה בעבר איור שלו. קיה מציינת כי לתא הנוסעים נבחרו עיצוב וחומרים המעניקים לדגם מראה מודרני הפונה אל קהל היעד של הדגם - קהל צעיר וחובב טכנולוגיה. בין היתר נוכל למצוא מולטימדיה "10.25 עם תמיכה באפל קאר-פליי ואנדוראיד אוטו, תאורת אווירה המשתנה לפי קצב המוזיקה, תצוגה עילית "8 אופציה למערכת שמע של BOSE ועוד.

קיה תשווק את הסלטוס עם מפרט מלא של מערכות בטיחות מתקדמות, כולל בלימה אוטונומית ובקרת סטייה מנתיב - אך לא בשוק ההודי שם הדגם ישווק כבר בקרוב. בשלב זה קיה לא חושפת את מידותיו של הסלטוס, אך הוא אמור להיות דומה בגודלו לסטוניק.