טויטה חושפת טיזר לקרוסאובר החשמלי הראשון שלה אותו היא תחשוף בשבוע הבא במסגרת תערוכת הרכב של שנגחאי (19.04). מדובר בקרוסאובר שיתבסס על פלטפורמת e-TNGA הייעודית לרכבים חשמליים וכפי שנחשף לפני כשנתיים, גם סובארו תציג גרסה משלה לקרוסאובר הזה, עד כמה הוא יהיה שונה ויזואלית? נגלה בהמשך.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הטיזר חושף חזית מודרנית עם פנסים ראשיים צרים מעליהם הותקן פס תאורת יום צר. מעבר לטיזר, טויוטה לא חושפת ולו פרט אחד נוסף על הדגם. טויוטה חשפה בעבר כי הפלטפורמה מאפשרת הנעה אחורית, כפולה או קדמית כך שאפשר לצפות כי הדגם ישווק במגוו גרסאות הנעה עם מנוע חשמלי אחד או שני מנועים להנעה כפולה. הדגם צפוי להיות דומה בגודלו לראב4, רק עם בסיס גלגלים ארוך יותר.

 

טויוטה קרוסאובר חשמלי טיזר
מודרני למראה.

השאלה המעניינת ביותר היא האם טויוטה תציג עם הדגם טכנולוגיית הנעה חשמלית חדשה ומתקדמת יותר מהמוכר לנו, הכוונה כמובן לשימוש בתאים המרכיבים את הסוללה בטכנולוגיה שונה. טויוטה אולי לא הציגה עד היום רכב חשמלי, אם לא מחשיבים את הראב4 EV שהושק עוד שנת 1997 והדור השני שלו פותח במשותף עם טסלה, אך זה לא אומר שהיא ישבה בחיבוק ידיים אלא השקיע המון כסף במחקר ופיתוח של סוללות מצב מוצק, סוללות הנחשבות כיום לגביע הקדוש של עולם הרכב החשמלי בזכות בטיחות גבוהה הרבה יותר, קיבולת נפחית גדולה יותר לצד טעינה מהירה יותר, אורך חיים גדול יותר וכן טווח נסיעה גדול יותר.