וולוו מנצחת במבחן השוואתי של ארגון ADAC הגרמני אשר בדק את מהערכות הבטיחות האקטיביות.

וולוו V60 הצטיינה בכל המבחנים

יצרניות הרכב המובילות בעולם, מציעות כיום מערכות בטיחות אקטיביות המסוגלות למנוע התנגשות בכלי רכב אחרים או בהולכי רגל. מערכות הבטיחות האלו עדיין מאוד יקרות כיום ומעט יצרנים מספקים את המערכות האלו, לרוב רק כאופציה או כסטנדרט ברמות הגימור הגבוהות.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

אחת המובילות העולמיות בתחום היא וולוו, המציע את מערכות הבטיחות האקטיביות כמו זיהוי הולכי רגל והתרעה במערכת City Safty ועד למערכת CWAB ובקרת שיוט אקטיבית המאפשרות בלימה בעוצמה מרבית בזיהוי מצב התנגשות בהולכי רגל או רכבים למניעת התנגשות או הפחתת עוצמת הבלימה.

 

ארגון ADAC הגרמני, אסף את כל הרכבים המציעים את מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר בהן וולוו V60, אודי A7, ב.מ.וו 520, מרצדס CLS, פולקסווגן פאסאט ואינפיניטי M37 זו האחרונה הייתה הראשונה להציע מערכת המזה סטייה מנתיב או עצמיים בצד הרכב ומסוגלת להפעיל את ההגה בכדי למנוע התנגשות.

 

המבחן ההשוואתי של מערכות הבטיחות, כלל שלושה מצבי התנגשות. הראשון מול עצם נייח כאשר הרכב נוסע במהירויות של 70,40,30,20 קמ"ש המבחן השני כלל הדמיה של רכב הבולם בפתאומיות כאשר הרכב המאט נוסע במהירות של 50 קמ"ש ובולם ל-20 קמ"ש. המבחן השלישי הציג רכב הנוסע במהירות קבוע של 50 קמ"ש כאשר רכב המבחן מתקדם אליו במהירות גבוהה מידי של 60 קמ"ש ו-100 קמ”ש.

 

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/zAVBDIQOB9s?rel=0{/iframe}

 

המבחן בדק את יעילות האזהרות הוויזואליות והקוליות של המערכת וכמובן את פעולת המערכת עצמה למניעת ההתנגשות. וולוו V60 הציגה את התוצאות המשכנעות ביותר כאשר היא הייתה היחידה בכל המבחנים שהמערכת שלה מנעה את ההתנגשות לחלוטין. את המקום השני קיבלה מרצדס CLS שבחלק מהמבחנים מנעה לחלוטין את ההתנגשות ובחלק אחר רק הקטינה מאוד את תוצאת ההתנגשות.

 

אודי A7 במקום השלישי כאשר במבחן הרכב המכשול הסטטי היא כשלה ובשאר המבחנים היא הצליחה להאט את הרכב מאוד אך לא למנוע התנגשות של ממש. במקום הרביעי נמצאת הפאסאט עם ציון טוב במבחן המכשול הסטטי, אך נכשלה לחלוטין במבחן הרכב הבולם. את המקום החמישי תוספת ב.מ.וו שלא מנעה את ההתנגשות בשום מקרה ורק האטה את הרכב ובמקום האחרון אינפיניטי שפשוט כשלה בכל המבחנים והאטה את הרכב רק במעט יחסית.

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

אין על וולוו

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location