דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו בישראל, מודיעה על תחילת השיווק של ב.מ.וו X1 xDrive 25e, גרסת הפלאג-אין של ב.מ.וו X1 החדש שהשוק בישראל בחודש ספטמבר אשתקד. דגם xDrive25e מצטרף אל הדגמים sDrive18i ו- sDrive20i ויהווה את הגרסה הבכירה של ה-X1 בישראל. בהמשך השנה יצטרף להיצע גם ה-X2 פלאג-אין עם אותה מערכת הנעה בדיוק.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

ב.מ.וו X1 פלאג-אין ישווק ברמת הגימור M-Sport עם שפע של אבזור נוחות ובטיחות ובמחיר של 299,000 שקל.

 

ב.מ.וו X1 xDrive 25e
ב.מ.וו X1 xDrive 25e.

מערכת ההנעה ההיברידית פלאג-אין של הדגם משלבת את מנוע ה-1.5 ליטר שלושה צילינדרים טורבו של ב.מ.וו בגרסה ייעודית להנעה היברידית, עם הספק מרבי של 125 כ"ס ומומונט מרבי של 22.4 קג"מ. המנוע הזה משודך לתיבת 6 הילוכים אוטו ייעודית להנעה היברידית והוא אחראי על הנעת הגלגלים הקדמיים.

 

על הציר האחורי מותקן מנוע חשמלי, המאפשר הנעה כפולה, בהספק של 95 כ"ס ומומנט של 16.8 קג"מ. ההספק הכולל של המערכת עומד על 220 כ"ס והמומנט המשולב על 39.2 קג"מ, מספיק לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 6.9 שניות ולמהירות מרבית של 193 קמ"ש.

 

ב.מ.וו X1 פלאג-אין
טעינה משקע ביתי ב-5 שעות.

סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 10kWh, המותקנת מתחת למושבים האחוריים, מאפשרת לדגם טווח נסיעה של עד 57 ק"מ ונסיעה על בסיס המנוע החשמלי בלבד עד למהירות של 135 קמ"ש. הדגם יסופק עם כבל לטעינה משקע ביתי (Mode2), טעינה משקע זה דורשת המתנה של 5 שעות לטעינה מלאה. שימוש בעמדת טעינה ייעודית 3.7kW או ציבורית תאפשר לקצר את הזמן ל-3.2 שעות. לסוללה אחריות של 6 שנים או/עד 100,000 ק"מ. לדגם תא מטען קטן במעט לעומת דגמי הבנזין עם נפח של 450 ליטר לעומת 505 ליטר.

 

לרשות הנהג כפתור eDrive המשנה את אופן פעולת המערכת, כולל מצב אוטומטי מלא, מצב חשמלי מלא או מצב שמירה על מצב הטעינה של הסוללה לשימוש מאוחר יותר (במצב זה הרכב פועל בתצורה היברידית רגילה). באמצעות מערכת בלימה רגנרטיבית ניתן לנהוג ברכב, ברוב מצבי הנסיעה, באמצעות דוושה אחת בלבד.

 

ב.מ.וו X1 פלאג-אין תא הנוסעים
שפע של אבזור נוחות.

כאמור, X1 פלאג-אין ישווק ברמת הגימור M-Sport המעניקה לדגם מראה ספורטיבי יותר, מערכת בלימה משודרגת, מושבי M ספורט ועוד. רשימת האבזור עשירה מאוד וכוללת, בין היתר: מולטימדיה iDrive עם מסך מגע "8.8, מערכת ניווט מקורית, הרחבה לאפל קאר-פליי, משטח טעינה אלחוטי, שקעי USB טייפ C מלפנים ומאחור, חלון גג חשמלי, מושבים קדמיים חשמליים עם זכרונות, מפתח חכם, דלת תא מטען חשמלית, ריפודי עור דקוטה, חישוקי סגסוגת M570 בקוטר "18, בקרת אקלים מפוצלת עם יציאות לאחור, מערכת חניה אוטומטית (במקביל בלבד), גלגל הגה M ספורט, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, מצלמת רוורס ועוד.

מפרט הבטיחות כולל, בין היתר: בקרת שיוט אדפטיבית 0-140 קמ"ש, בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל במהירויות עירוניות, בקרת סטייה מנתיב, אור גבוה אוטומטי, תאורת LED מלאה, בקרת עייפות נהג ועוד. 2020 ב.מ.וו X1 - מפרט טכני מלא להורדה.