מרצדס חושפת את הקונסת EQT, גרסה חשמלית לדור הבא של הטנדרון המסחרי של מרצדס (סיטאן) ולמרות שמדובר עדיין בקונספט, לא קשה להבחין כי מדובר בדגם שכבר די מוכן להיכנס לפס הייצור וזה אכן יקרה במהלך שנת 2022. לפני שמרצדס תשיק את ה- EQT, היא תשיק השנה את מרצדס T קלאס, סיטאן החדש, שישווק גם הוא בגרסה חשמלית מלאה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הדגם אמנם מבוסס על וואן מסחרי, אך את ה- EQT מרצדס מייעדת למשפחות ולקוחות פרטיים ולא למגזר העסקי. למרצדס EQT שבעה מושבים ובזכות מידות גדולות למדי, אורך של 4.95 מטר, רוחב של 1.86 מטר וגובה של 1.83 מטר, הדגם מסוגל לפי מרצדס להציע מקום מרווח לכל הנוסעים, שורה שנייה עם שלושה מושבים בגודל מלא וגם כאשר כל המושבים בשימוש עדיין נשאר מקום מספק למטען.

 

מרצדס EQT תא הנוסעים
מקום מרווח לשבעה נוסעים.

העיצוב החיצוני של ה- EQT מאוד מודרני ונעים לעין, יהיה מעניין לראות האם הפנסים הצרים בחזית ימשיכו לדגם הייצור שכן הם בהחלט מהווים שדרוג ויזואלי לעומת שאר דגמי משפחת EQ. תא הנוסעים מבוסס אמנם על רכב מסחרי, אך מרצדס דאגה לצייד אותו בכל מה שצריך בכדי שהנהג והנוסעים ירגישו כמו ברכב פרטי, זה כולל שימוש בחומרים רכים במקומות החשובים, עיטוף בעור לחלק מהדשבורד, ריפוד בד רך בדלתות ועוד.

 

מרצדס EQT קונספט
מרצדס EQT.

גם הצד הטכנולוגי לא הוזנח אם כי זה רחוק ממה שתמצאו בכל רכב עדכני של מרצדס, כך לדוגמה אין כאן לוח מחוונים דיגיטלי מלא, מערכת MBUX זוכה למסך צנוע בגודלו וגלגל ההגה הוא מהדור הקודם של מרצדס. בשלב זה מרצדס לא מספקת פרטים על יחיסת ההנעה החשמלית של הדגם.