הקונספט M4 GTS עושה שימוש בטכנולוגיית הזרקת מים להעלאת ההספק והוא מהווה בסיס לדגם ביצועים חדש במהדורה מוגבלת שיוצג ב-2016.

ב.מ.וו M4 GTS קונספט
ב.מ.וו M4 GTS קונספט - קדימון ל- M4 ממוקדת לנהיגת מסלול.

ב.מ.וו M4 GTS קונספט מתוארת ע"י ב.מ.וו כפלטפורמה להצגת טכנולוגיה מתקדמת לשיפור ביצועים שתשמש בעתיד הקרוב דגם חדש של ב.מ.וו. במילים אחרות, את הגרסה בייצור מוגבל של ה-M4 GTS קונספט שתוצג בשנה הבאה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מבין העזרים הטכנולוגים שהותקנו ב-M4 GTS ניתן למנות את מערכת הזרקת המים החדשנית של ב.מ.וו, תאורת OLED עבור הפנסים מאחור, מכסה מנוע העשוי מקרבון מחוזק בפלסטיק, עזרים אווירודינמיים כולל מפצל זרימה קדמי מתכוונן, כנף אחורית מקרבון ועוד.

 

" בעוד ה-M4 מגלמת את השילוב האידיאלי בין גנים של ספורט מוטורי לצד שימושיות בלתי מוגבלת ביום יום, הקונספט M4 GTS הוא קדימון לדגם עתידי המכוון באופן חד למסלול", כך לפי נשיאה החדש של  חטיבת M של ב.מ.וו - פרנק ואן מיל (Frank Van Meel). על אף כי לרכב יכולות מסלול גבוהות, עדיין מדובר ברכב חוקי לחלוטין לכביש.

 

הטכנולוגיה המעניינת ביותר בדגם היא מערכת הזרקת המים שנועדה למנוע את תופעת "הנקישות" (הצתה עצמית של הדלק בבוכנה) ולאפשר ל-M4 לעשות שימוש בלחץ גדישה גבוה ותזמון מוקדם יותר של ההזרקה. המערכת עושה זאת ע"י הזרקה של אדי מים המקררים את האוויר הנכנס למנוע בסעפת  היניקה. בנוסף למערכת זו, הדגם מצויד במערכת קירור משופרת הכוללת שני מצננים ומצנן ביניים משודרג הנעזר במשאבת מים חשמלית.

 

ב.מ.וו אמנם לא מציינת את הספק מנוע ה-3.0 ליטר טווין טורבו של הקונספט, אך המערכת אמורה לשפר את הספק המנוע בכ-8%, כך שעבור ה-GTS מדובר בתוספת של כ-35 כ"ס לעומת אותו מנוע ללא המערכת המייצר 431 כ"ס ב-M4 הרגילה.

 

דגם הקונספט, וכך סביר שיהיה גם בדגם הייצור, נועל צמיגי מישלן ספורט קאפ 2 במידות של 265/35R19 מלפנים ו-285/30R20 מאחור. ב.מ.וו עדיין לא חושפת תמונות של תא הנוסעים, אך זה צפוי להיות נעדר כל אבזור נוחות, למעט מזגן בסיסי, ללא מושבים מאחור ובמקום מושבי הספורט הנוחים של ה-M4 יותקנו מושבי באקט אמתיים ואם הדגם יהיה דומה ל-M3 GTS, תותקן מאחורי הנהג קשת התהפכות.

 

ב.מ.וו M4 GTS היא המשך ישיר למסורת ארוכת שנים של גרסאות קצה במהדורה מוגבלת לדגמי ה-M3 לדורותיהם. מסורת שהחלה עוד עם ה-M3 Evolution בשנת 1988, המשיכה עם ה-M3 CLS בשנת 1995 ועד ל-M3 GTS בשנת 2010.

 

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location