בחודש יוני האחרון מאזדה הציגה את התכניות שלה לשנים הקרובות הכוללות שימוש בפלטפורמה מודולרית חדשה (SKYACTIV MSSA) השקה של דגמי פלאג-אין חדשים ועוד. כעת, מאזדה מכריזה על מספר דגמים חדשים לחלוטין עבור המותג שהם חלק בלתי נפרד מאותה תכנית.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בשנתיים הקרובות מאזדה תשיק באירופה שני דגמי SUV חדשים, האחד הוא מאזדה CX-60 והשני הוא מאזדה CX-80. במקביל, מאזדה תשיק גרסאות "רחבות יותר" של דגמים אלו עבור השוק האמריקאי תחת השמות מאזדה CX-70 ומאזדה CX-90, מאזדה CX-90 צפוי להחליף את מאזדה CX-9 שהוצג בשנת 2015. לפני דגמים אלו מאזדה תחשוף כבר בחודש הבא, עבור השוק האמריקאי בלבד, את מאזדה CX-50 שהוא אמור להיות קרוסאובר מרווח וקצת גדול יותר ממאזדה CX-5, כפי שמאזדה CX-30 גדול ומרווח יותר ממאזדה CX-3.

 

2022 מאזדה CX-5 החדש
מאזדה CX-5 החדש - מתיחת פנים.

מאזדה CX-60 הוא קרוסאובר חמישה מושבים ומאזדה CX-80 הוא קרוסאובר שבעה מושבים, שני הדגמים יעשו שימוש בפלטפורמה החדשה של מאזדה וכן במערכת הנעה היברידית פלאג-אין המבוססת על מנוע 4 צילינדרים. בנוסף, מאזדה תשיק עם הדגמים את מנועי השישה צילינדרים בטור החדשים שלה, בנזין ודיזל, אשר יעשו שימוש בסיוע היברידי קל 48V.

 

מאזדה MX-30
מנוע רוטורי כגנרטור למאזדה MX-30 החשמלית.

במחצית הראשונה של שנת 2022 מאזדה תשיק גרסה חדשה לקרוסאובר החשמלי MX-30 אשר תצויד במנוע רוטורי שישמש בדגם כגנרטור - מאריך טווח.

לקראת שנת 2025 מאזדה תציג מספר דגמים חדשים נוספים אשר יתבססו על פלטפורמה ייעודית לרכבים חשמליים. לצד זה, מאזדה מדווחת כי הדגמים מאזדה CX-30 ומאזדה CX-5, אשר זכתה לאחרונה למתיחת פנים, ימשיכו להיות הדגמים הגלובליים של החברה.