מאזדה חושפת את הקרוסאובר החדש CX-5 שיגיע עם סדרת מנועי ה-SkyActiv החדשים להתחרות ביונדאי ix35 וקיה ספורטאז'.

מאזדה CX-5 החדש 2012

מאזדה CX-5 יהיה הדגם הראשון שישווק בישראל ובאירופה עם סדרת מנועי ה-Sky Activ החדשים והחסכוניים של מאזדה כאשר ה-CX-5 יתכבד בשני מנועים מהסדרה הזו: 2.0 ליטר בנזין ו-2.2 טורבו דיזל. תחילת השיווק בישראל לקראת סוף 2011.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

בכדי לחסוך בצריכת הדלק, מאזדה שיפרה את נצילות המנועים באמצעות העלאת יחס הדחיסה ליחס מהגבוהים בעולם: 14:1 במנועי הבנזין לעומת מנוע סטנדרטי המציע כ-11:1. מנועים אלו צפויים להציע חיסכון של עד 40% בצריכת הדלק. במנועי הדיזל מאזדה הורידה את יחס הדחיסה מ-16:1 ל-14:1 מה שמקטין את פליטת ה-NOX באופן משמעותי.

 

מנוע ה-2.0 Sky-G יציעו הספק של 163 כ"ס ב-6000 סל"ד ומומנט של 21.4 קג"מ המתקבל ב-4000 סל"ד ומנוע ה-2.2 טורבו דיזל Sky-D בהספק של 173 כ"ס ומומנט של 40.9 קג"מ המתקבל בין 2000 סל"ד ל-5200 סל"ד (נתונים לא רשמיים). את ה-CX-5 מאזדה תציע עם הנעה קדמית בלבד או הנעה כפולה ובזכות המנועים החדשים (כבר בתקן יורו 6), גרסת ההנעה הקדמית עם מנוע הדיזל ותיבה ידנית בעלת נתון פליטה של 120 גרם/ק"מ ולשם ההשוואה, מאזדה 3 1.6 אוטו' בעלת נתון של 178 גרם/ק"מ CO2.

 

מאזדה CX-5 מאגדת בתוכה את כל מה שאנו צפויים לראות מ-מאזדה בשנים הקרובות לפי טכנולוגיית ה-SkyActiv החדשה, הכוללת מעבר למנועים חדשים גם שלדות קלות וחזקות יותר וגם תיבות הילוכים חדשות שהותאמו למנועים החדשים ויציעו אולי קצת פחות ZOOM ZOOM אך הרבה יותר חיסכון בצריכת הדלק. ה- CX-5 צפוי להיות מוצע בישראל עם תיבת 6 הילוכים אוטו'.

 

הקרוסאובר CX-5 הוא הדגם הראשון של מאזדה המציג בגרסת ייצור את שפת העיצוב החדשה של מאזדה ה- “קודו" שפירושה ביפנית "הנשמה של התנועה" . ה-CX-5 מבוסס על הקונספט מינאגי אליו נחשפנו בתערוכת ז'נבה האחרונה בתחילת השנה.

תגובות (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

כמו במאזדה 2. לא מתאים...

This comment was minimized by the moderator on the site

אם דלק מוטורס תתמחר את ה- CX-5 מעל יונדאי קיה וניסאן תהיה לה בעיה למרות שטכנולוגית ה- CX-5 מתקדם יותר. מה שיהיה אולי שובר השיוויון זו צריכת דלק טובה.

This comment was minimized by the moderator on the site

אין ספק שהוא יהיה להיט מכירות חדש מבית מאזדה/דקל מוטורס.

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location