פורשה GT2 RS 911 החדשה, עם 700 כ"ס, שוברת את שיא הנורבורגרינג הגרמני לרכב סדרתי. 

 

פורשה 911 GT2 RS החדשה היא מעתה לא רק ה-911 החזקה ביותר, אלא גם המכונית הסדרתית המהירה ביותר על מסלול הנורבורגרינג הגרמני ומחזיקה בזמן ההקפה השני בטיבו אי פעם. הדגם הקיף את הרינג שאורכו 20.6 ק"מ בזמן שיא של 6 דקות ו-47.3 שניות.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ה-GT2 החדשה מהירה יותר מהראדיקל SR8LM אשר החזיקה בשיא מאז שנת 2009 ונעקפה בשנה שעברה ע"י מכונית המסלול החשמלית Nio EP9 שהשיגה את הפורשה בזמן של 1.4 שניות.

 

זמני הקיפה נורבורגרינג
זמני הקיפה נורבורגרינג (מקור: nurburgringlaptimes.com)

בפורשה מציינים כי בשלב הראשון של פיתוח הדגם הם שמו לעצמם מטרה של זמן הקפה של 7 דקות ו-5 שניות. “הקרדיט לניפוץ היעד ב-17.7 שניות שייך למהנדסי הפיתוח שלנו, למכונאים ולנהגים שהדגימו ביצועי צוות מרשימים".

לשבירת השיא, פורשה עשתה שימוש בשני דגמים ובשני נהגים נפרדים, ניק טנדי הבריטי, נהג מרוצים של פורשה המתחרה במרוצי סיבולת במסגרת ה-FIA, היה זה ששבר את השיא ב-20 לספטמבר בשעה 7:11 בערב, יום ושעה בה היו על המסלול "תנאים אידיאליים" לפי פורשה.

 

תזכורת: פורשה 911 GT2 RS היא הגרסה הקיצונית ביותר ל-911 החוקית לכביש אך מיועדת למסלול. היא כוללת כלוב התהפכות ונעדרת לא מעט אביזרי נוחות (חלקם מוסרים בהתאם לדרישת הלקוח) לטובת משקל מופחת. היא מצוידת במנוע 3.8 ליטר שישה צילינדרים טווין-טורבו בהספק מרבי של 700 כ"ס המשודך לתיבת PDK המעבירה את הכוח אל הגלגלים מאחור. 

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location