בשבוע שעבר סקודה הציגה מגוון שדרוגים להם יזכו דגמי סקודה השונים החל משנת 2021 וכעת, החברה מדווחת כי הדגמים קודיאק, קארוק וסופרב יזכו במקביל, בתחילת 2021, למערכת מולטימדיה חדשה ומתקדמת יותר וכן לשקעי USB מסוג טייפ C כולל אחד ייעודי למצלמת דרך.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

למעט דגמי הבסיס עם מערכת SWING ומסך "6.5, כל שאר רמות הגימור יקבלו את מערכת המולטימדיה העדכנית MIB3 של סקודה, מערכת הכוללת eSIM לחיבור קבוע לרשת האינטרנט וקבלת עדכונים אונליין. המערכת מוצעת עם מסכי מגע בגדלים של "8 או "9.2 והיא כוללת את העוזרת הקולית של סקודה העונה לשם "Laura" ומאפשרת באמצעות פקודה קולית טבעית הכנסת יעד למערכת הניווט, שינוי הטמפרטורה בבקרת האקלים ועוד. המערכת כוללת כמובן גם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי.

 

שקעי USB טייפ C
שקעי USB טייפ C.

 

באמצעות שימוש בשירות האונליין ŠKODA ID, הנהג יכול ליצור לעצמו פרופיל אישי (עד 14 כאלו) הכולל את כל ההעדפות האישיות שלו, כולל כיוון מראות הצד, התצוגה בלוח המחוונים הדיגיטלי, הגדרות תאורה, הגדרות של מערכות בטיחות מתקדמות ועוד. את כל ההגדרות האישיות האלו ניתן להעביר לכל רכב אחד של סקודה כך שאם הנהג רכש רכב חדש אחר של סקודה או אם סתם השכיר רכב של סקודה, את כל ההגדרות האישיות הוא יכול להעביר לרכב החדש בלחיצת כפתור. את היכולות האלו נמצא גם בדגמי הקאמיק והסקאלה, שהם הדגמים הראשונים לקבל את מערכת MIB3 וכמובן שגם באוקטביה החדשה. לקריאה נוספת על מערכת MIB3 וכל היכולות שלה

בנוסף למערכת המולטימדיה החדשה, כל שקעי ה-USB מסוג A בדגמים יוחלפו בשקעים מסוג C. כאופציה, ניתן להוסיף שקע USB מאחורי המראה המרכזית עבור טעינה של מצלמת דרך כך שכבר לא צריך להסתבך עם התקנה מורכבת.

תגובות (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

לא ברור למה כל היצרניות מתעקשות לפתח מערכות מחורבנות במקום לשים אנדרואיד חזקה ואיכותית

This comment was minimized by the moderator on the site

יש הרבה סיבות טובות לכך שחברות רכב מפתחות מערכות הפעלה באופן עצמאי. כשאתה משתמש באנדרואיד אתה משלם הרבה תמלוגים לגוגל וגם נותן להם גישה להרבה נתונים שאולי היית מעדיף לשמור לעצמך: המערכות האלה...

יש הרבה סיבות טובות לכך שחברות רכב מפתחות מערכות הפעלה באופן עצמאי. כשאתה משתמש באנדרואיד אתה משלם הרבה תמלוגים לגוגל וגם נותן להם גישה להרבה נתונים שאולי היית מעדיף לשמור לעצמך: המערכות האלה מחוברות לחומרה של הרכב ומסוגלות לאסוף נתונים מחיישנים, מחשבים וכו'.
יכול להיות שאנדרואיד איננה אידאלית לצרכים של חברות הרכב. גם ב-smart tv למשל, בד"כ עושים שימוש במע' הפעלה אחרות שכנראה נותנות מענה טוב יותר.

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

אנדרואיד מערכת הפעלה פתוחה ואין צורך לשלם דבר לגוגל, ניתן להשתמש בה ברישיון פתוח.

גם לגבי הטלוויזיות אתה טועה, יותר ויותר יצרניות עוברות לפתח על הפלטפורמה הזאת, גם בתחום הטלוויזיה כבר אפשר לראות...

אנדרואיד מערכת הפעלה פתוחה ואין צורך לשלם דבר לגוגל, ניתן להשתמש בה ברישיון פתוח.

גם לגבי הטלוויזיות אתה טועה, יותר ויותר יצרניות עוברות לפתח על הפלטפורמה הזאת, גם בתחום הטלוויזיה כבר אפשר לראות (מחוץ לישראל כרגע) טלוויזיות של סמסונג וlg עם אנדרואיד.

כמעט כל פלטפורמה כיום יכולה להסתנכרן עם חיישנים ולתת ניתוח ותוצאה בזמן אמת לכן הטיעון הזה גם לא תופס (בתנאי שיש מפרט שעומד בדרישות ניתוח המידע מהחיישן באופן מהיר).

הדבר היחיד שאני מסכים איתך לגביו זה נושא גניבת מידע שבהחלט מתקיים.

עוד סיבה לא להשתמש באנדרואיד היא אבטחה, שבונים מערכת מאפס ניתן לבצע את נושא האבטחה בצורה מקיפה ומותאמת לצרכים הרלוונטים וכאשר אתה משתמש בפלטפורמה פתוחה כמו אנדרואיד אתה מסכן את המערכת לקוד זדוני בסבירות הרבה יותר גבוהה.

בנוסף בגלל אופי פלטפורמת האנדרואיד יש צורך לשריין את המערכת במפרט יחסית חזק וזה עולה המון כסף.

אני משער שזה נטו נושא כלכלי לטווח הארוך ואולי גם אבטחתי

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

תודה, החכמנו. להבנתי, יצרניות סמארטפונים משלמות תמלוגים לגוגל בתמורה לשימוש, הפצה, קבלת עדכוני אבטחה וכל מיני שירותים.

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location