2024 טויוטה יאריס קרוס 130
טויוטה יאריס קרוס Hybrid 130.
2024 טויוטה יאריס קרוס 130
טויוטה יאריס קרוס Hybrid 130.

לאחר שחשפה בחודש מאי האחרון את דגמי היאריס Hybrid 130 המשופרים, טויוטה חושפת כעת את דגמי 2024 של היאריס קרוס שזכו גם הם למקצה שדרוגים מקיף הכולל מערכת הנעה היברידית Hybrid 130 חזקה יותר, מולטימדיה חדשה, לוח מחוונים דיגיטלי מלא ועוד. 

 

מערכת Hybrid 130 היא גרסה חזקה יותר של מערכת ההנעה ההיברידית Hybrid 116 המוכרת מהדגם הנוכחי. הבסיס הוא אותו מנוע 1.5 ליטר 91 כ"ס ו-12.2 קג"מ אך כעת הוא משולב עם גנרטור חזק יותר (MG1) ועם מנוע חשמלי ראשי MG2 המייצר כעת מומנט גבוה של יותר 18.8 קג"מ לעומת 14.4 קג"מ. השילוב הזה יוצר יחיסת הנעה בהספק כולל של 130 כ"ס, נתון 0-100 קמ"ש של 10.7 שניות לעומת 11.2 שניות בדגם 116 כ"ס. 

 

2024 טויוטה יאריס קרוס GR Sport
טויוטה יאריס קרוס GR Sport.

יש לציין כי מערכת ההנעה ההיברידית החדשה תשווק בשלב זה רק בשתי גרסאות/רמות גימור חדשות, Premiere Edition ו- GR SPORT, כך ששאר גרסאות הדגם ממשיכות עם המערכת המוכרת. 

 

לצד יחידת ההנעה החדשה דגמי 2024 של היאריס קרוס זכו כאמור לעוד מספר שדרוגים, אחד מהם הוא הפחתת רעידות ובידוד רעשים משופר. בזכות תושבת מנוע דינאמית חדשה, שמשות עבות יותר, שכבה עבה יותר של בידוד על קיר האש (בין חלל המנוע לתא הנוסעים) ועוד, טויוטה מבטיחה חוויית נסיעה שקטה ונעימה יותר. 

 

טויוטה יאריס קרוס 2024 תא הנוסעים
מולטימדיה חדשה ולוח מחוונים דיגיטלי מלא.

בתא הנוסעים נמצא שדרוג טכנולוגי הכולל מערכת מולטימדיה חדשה עם מסך מגע "9 או "10.25 (במקום "8) ולצד מסך "7 בלוח המחוונים ברמות הגימור הגבוהות יותר נמצא כעת לוח מחוונים דיגיטלי מלא "12.3 עם תצוגה משתנה. מערכת המולטימדיה החדשה מציעה פעולה חלקה ומהירה יותר, תפעול קולי מתקדם, עדכוני OTA וחיבור אלחוטי לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי. המערכת החדשה כולל אפליקציה לשליטה מרחוק המשמשת גם כמפתח הדיגיטלי של הרכב (Smart Digital Key). 

 

דגמי 2024 של היאריס קרוס מציגים בנוסף גם שדרוג מקיף בתחום הבטיחות (חבילת T-MATE). המערכת, המוכרת לנו גם מהקורולה המחודשת, כוללת מצלמות וחיישנים חדשים המאפשרים טווח פעולה רחב יותר וזיהוי מוקדם יותר לטובת פעולה מעודנת ו"אנושית" יותר של המערכת. כמו מערכת המולטימדיה, גם מערכות הבטיחות כוללת יכולת עדכון OTA כך שיכולות המערכת ישודרגו לאורך השנים. 

 

טויוטה יאריס קרוס החדשה 2024
יאריס קרוס Premiere Edition.

בין היכולות החדשות שנוספו למערכת נוכל למצוא מערכת יציאה בטוחה, מערכת PROACTIVE DRIVING ASSIST הבולת את הרכב מיד לאחר עזיבת דוושת התאוצה כאשר המערכת מזהה צורך בבלימה כמו התקרבות לרכב איטי או לפני כניסה לעיקול חד ועוד (רק במהירויות עירוניות בשלב זה), תזכורת לבדיקת המושב האחורי, חיישני חניה עם בלימה אוטונומית, ניטור שטח מת אקטיבי, הבאת הרכב לעצירה מלאה במידה והנהג הפסיק להגיב ועוד. 

2024 טויוטה יאריס קרוס

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 18

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.