מרצדס C קלאס החדשה תוצע עם תיבת 9 הילוכים אוטו' ותציג קפיצת מדרגה משמעותית בכל הקשור לאיכות הכוללת ובמיוחד זו של תא הנוסעים.

מרצדס C קלאס החדשה - הראשונה לעשות שימוש בתיבת 9 הילוכים אוטו'

בתערוכת דטריוט הקרובה בינואר 2014, מרצדס תחשוף בבכורה עולמית את הדור החמישי של מרצדס C קלאס (W205), מכונית הספורט סדאן של המותג המתחרה בסדרה 3 של ב.מ.וו, אודי A4 ולקסוס IS. היום (יום א') מרצדס מפרסמת לראשונה וידאו קצר כטיזר לקראת חשיפת הדגם החדש.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

המכונית החשובה הזו של מרצדס, כדגם הנמכר ביותר של המותג, צפויה להציג קפיצת מדרגה משמעותית לעומת הדגם היוצא בעיקר בכל הקשור לניהוג, נוחות ואיכות תא הנוסעים – נקודת חולשה בדגם היוצא בעיקר טרום מתיחת הפנים.

 

מרצדס C קלאס החדשה תוצע בתחילה בתצורת הסדאן המסורתית ובהמשך גם בתצורת סטיישן, קופה 3 דלתות וקבריולט, אך במהלך שנת 2015 היא תוצע לראשונה גם בתצורת קופה 4 דלתות – בדומה ל-CLA החדשה – מה שיאפשר למרצדס להתחרות בדגמים כגון אודי A5 ספורטבק ו-ב.מ.וו סדרה 3 GT החדשה. גרסאות ביצועים של AMG לכל תצורות הדגם יוצגו במקביל להשקת הדגמים השונים כפי שמרצדס נוהגת לעשות בשנים האחרונות.

 

פלטפורמת הנעה אחורית מודולרית חדשה (MRA) תשרת את ה-C קלאס החדשה, פלטפורמה שתאפשר לדגם להיות גדול ומרווח יותר מהדגם הנוכחי עם בסיס גלגלים הצפוי לעמוד על כ-2,850 מ"מ, אך יחד עם זה קל בכמה עשרות קילוגרמים מהדגם הנוכחי. הגרסאות היקרות של הדגם יוצעו כאופציה עם מתלי אוויר Airmatic, מערכת הכוללת 4 דרגות קשיחות שונות וכן שליטה אוטו' על גובה המרכב כך שבמהירויות גבוהות למשל המערכת תנמיך את המרכב.

 

 

עדיין לא נחשפנו לתמונות רשמיות של הדגם, אך מתמונות ריגול שונות ניתן ללמוד שה-C קלאס החדשה מעוצבת כמיני S קלאס, יחד עם חזית בעלת עיצוב ספורטיבי כמו בכל הדגמים החדשים של מרצדס. לפי מרצדס, תא הנוסעים יציג קפיצת מדרגה משמעותית לעומת הדגם היוצא או מול המתחרות בסגמנט בכל הקשור באיכות החומרים והאבזור, כולל שימוש במסך מרכזי גדול – הגדול בסגמנט – מערכת תפעול עדכנית למסך המרכזי (COMAND), מעבר של ידית ההילוכים אל גלגל ההגה כמו ב-S קלאס ועוד.

 

בתחום המנועים, מרצדס C קלאס החדשה תוצע עם מנועי ארבעה, שישה ושמונה צילינדרים. דגמי הבסיס יוצעו עם מנועי טורבו המוכרים מה-A קלאס בנפחים של 1.6 ליטר ו-2.0 ליטר. מנועי ה-V6 יכללו מנוע 3.5 ליטר אטמוספרי בדגם C350 או 3.0 ליטר טורבו בדגם C400. גם מנועי דיזל כמובן שלא יעדרו מההיצע בנפחים של 2.0 ליטר או 2.2 ליטר ארבע צילינדרים או 3.0 ליטר V6. מנוע V8 יוצע רק בגרסת הביצועים של הדגם C63 AMG. בשלב מאחור יותר מרצדס תציג גם גרסה היברידית נטענת לדגם שתציע טווח נסיעה חשמלי של 30 ק"מ.

 

מרצדס C קלאס החדשה תוצע עם תיבת תשעה הילוכים החדשה של מרצדס (9G TRONIC), תיבה שהוצגה לאחרונה בתערוכת פרנקפורט בקונספט ל-S קלאס קופה העתידית. המנועים החלשים בהיצע יוצעו עם תיבת 7G TRONIC המוכרת ותיבת שישה הילוכים ידנית תוצע כסטנדרט בדגם.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location