מרצדס GLE החדש הוא מופע מרשים של טכנולוגיה מתקדמת, כולל מערכת מתלים ייחודית ומערכות בטיחות מתקדמות במיוחד. 

 

מרצדס מסירה את הלוט מעל ה-GLE החדש, דור רביעי לרכב הפנאי של הגדול של מרצדס המתחרה מול דגמים כגון אודי Q7 ו-ב.מ.וו X5, שהוצג גם הוא לאחרונה בדגם חדש. מרצדס GLE החדש יעשה את הופעת הבכורה העולמית שלו בתעורכת פריז הקרובה והשיווק יחל ברבעון הראשון של 2019.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ה-GLE היוצא היה רכב נוח למדי בזכות מתלי האוויר שלו, אך עבור הדגם החדש מרצדס מעלה את נושא הנוחות למחזות חדשים (E-ACTIVE Body Control:) באמצעות שילוב של מערכת הידרופניאומטית אקטיבית, מבוססת מערכת 48V, בפיתוח חדש של קפיצי אוויר. לפי מרצדס, השילוב הזה מאפשר שליטה על הקפיצים (כרית האוויר) והבולמים בכל גלגל בנפרד, דבר המאפשר לשלוט על תנועת המרכב לא רק בציר הגלגול אלא גם בציר העלרוד ושקיעת המרכב.

 

2019 מרצדס GLE החדש
מערכת מתלים מתקדמת אף יותר מזו שב-S קלאס.

מרצדס GLE מבוסס על פלטפורמת MHA המודולרית החדשה של מרצדס והוא מציע מרווח משופר לנוסעים בזכות בסיס גלגלים שהתארך ב-80 מ״מ לכדי 2,995 מ״מ ואת השורה השנייה בדגם ניתן לקבל עם מושבים חשמליים המציעים שלל אפשרויות כיוון. לראשונה, מרצדס מציעה את ה-GLE עם אופציה לשבעה מושבים, יישור קו עם המתחרים לסגמנט. נפח תא המטען בדגם מרשים ועומד על 825 ליטר ועד ל-2055 ליטר עם קיפול השורה השנייה.

 

העיצוב החיצוני של ה-GLE החדש שומר על המראה המוכר של הדגם, עוד מהדור הראשון שלו, כזה המזכיר יותר רכב כביש-שטח קשוח ופחות קרוסאובר ״עדין״ כמו יתר המתחרים לסגמנט. על המראה המוכר מרצדס הלבישה את שפת העיצוב העדכנית שלה המעניקה לדגם מראה נקי, עגלגל ומודרני יותר.

 

2019 מרצדס GLE החדש תא הנוסעים
מופע מרשים של עיצוב וטכנולוגיה.

את תא הנוסעים המיושן של הדגם היוצא, מחליף תא נוסעים מרשים ומודרני המציג קפיצה בכמה דרגות בכל הקשור לעיצוב, חומרים וטכנולוגיה. בולטים בתא הנוסעים אלו צמד מסכי ״12.3 צמודים, האחד עבור לוח המחוונים והשני עבור מערכת MBUX החדשה של מרצדס המאפשרת תפעול קולי טבעי - הוצגה לראשונה עם ה-A קלאס החדשה.

 

מרצדס GLE החדש
אופציה לשבעה מושבים ומושבים חשמליים בשורה השנייה.

בשלב זה, מרצדס חושפת גרסת הנעה אחת בלבד בדגם GLE450 4MATIC המצויד במערכת מיקרו-היברידית EQ Boost בטכנולוגיית 48v. מנוע השישה צילינדרים טורבו בנפח 3.0 ליטר מייצר בדגם הספק מרבי 376 כ״ס ומומנט מרבי של 51 קג״מ כאשר מערכת EQ Boost מוסיפה בעת הצורך 22 כ״ס ו-25.5 קג״מ. בהמשך הדגם יוצע עם מנועי בנזין ודיזל נוספים וכן בגרסה היברידית פלאג-אין.

 

כל דגמי ה-GLE מצוידים כסטנדרט בתיבת 9 הילוכים אוטו׳ 9G-TRONIC. דגמים עם מנועי ארבעה צילינדרים מצוידים במערכת הנעה כפולה 4MATIC פשוטה המחלקת את המומנט ביחס של 50:50. דגמי השישה צילינדרים מצוידים במערכת הנעה כפולה עם תיבת העברה נשלט אלקטרונית המאפשרת העברה של עד 100% מהמומנט לאחד הצירים. כאופציה, מרצדס מציעה גם תיבת הפחתה ופעולה המדמה נעילת דיפרנציאל.

 

2019 מרצדס GLE החדש
שפע של מערכות בטיחות מתקדמות.

רשימת אבזור נוחות והבטיחות בדגם ארוכה ומרשימה למדי וכוללת לא מעט חידושים, לא רק עבור הדגם אלא עבור מרצדס בכלל. לדוגמה, כאשר מערכת בקרת השיוט ושמירת המרחק מופעלת ביחד עם התאמת מהירות הנסיעה לפי מערכת הניווט, המערכת תוכל להגיב לתנועה שלפתע מאטה עוד לפני שהנהג התקרב לאזור באמצעות דיווחי תנועה חיים. במקרה זה המערכת תפחית את מהירות הנסיעה ל-100 קמ״ש, כך שבמידה והנהג לא הגיב למתרחש, מערכת הבלימה האוטונומית תוכל להביא את הרכב לעצירה מלאה במידת הצורך.

בנוסף נמצא מערכת המצמידה את הרכב לקצה נתיב הנסיעה ליצירת נתיב תנועה לרכב חירום בהתאם למיקום הרכב בכביש (חובה באירופה), מערכת חניה אוטומטית עם תמיכה לנגרר, התאמה אוטומטית של מהירות הנסיעה לפני הגעה לעיקול בכביש או צומת, מערכת ניטור שטח מת מזהה גם רוכבי אופניים ופועלת כשלוש דקות גם לאחר כיבוי המנוע בכדי לאפשר יציאה בטוחה מהרכב ולהזהיר (ולמנוע פתיחה של הדלת) כאשר רכב (או אופניים) קרוב מידי. אלו רק חלק קטן ממערכות הבטיחות בהן מצויד ה-GLE החדשה.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

נראה כמו רכב אספנות שעבר שיפוץ

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location