מרצדס ממשיכה להרחיב את משפחת דגמי EQ החשמליים שלה ולאחר שהקרוסאובר החשמלי EQC והוואן החשמלי EQV, היא מציגה את הקונספט ויז'ן EQS, קונספט לרכב יוקרתי חשמלי, אם תרצו ה-S קלאס של העתיד, הלא רחוק במיוחד שכן מרצדס מצהירה שגרסת ייצור של הדגם תגיע לאולמות התצוגה בשנת 2021 ותמיכר לצד הדור השביעי של ה-S קלאס שיוצג בשנה הבאה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אם נוכל להתייחס לדמיון הרב בין הקונספט EQ לדגם EQC המבוסס עליו, ושהושק לאחרונה באירופה, אז גרסת הייצור של ה-EQS לא תהיה שונה במיוחד מדגם הקונספט. עיצוב הקופה 4 דלתות המרהיב של הדגם מוכיח, שוב, כי מרצדס הצליחה עם שפת העיצוב של דגמי EQ להעניק לרוכשים תחושה של משהו חדשני מבלי לוותר על תחושה היוקרה המצופה מהמותג, למעט אולי חישוקי הגלגלים המוגזמים, המאפיינים לרוב רכבי תצוגה, בקוטר ענק של "24 וגימיק צביר הכוכבים המוארים מלפנים, בגריל הקדמי, ומאחור כפנסי הבלימה והאיתות.

 

מרצדס VISION EQS קונספט
יוקרה משולבת בעיצוב עתידני.

על הנעת הדגם אחראיים שני מנועים חשמליים בהספק כולל של 470 כ"ס ומומנט מרבי של 77.5 קג"מ, מספיק לפי מרצדס לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 4.5 שניות ולמהירות מרבית של מעל ל-200 קמ"ש. סוללה בקיבולת של 100kWh תאפשר לפי מרצדס טווח נסיעה של 700 קילומטר בתקן WLTP.

מרצדס (כמו פורשה) תכננת את מארז הסוללה כך שיתמוך בטעינה מהירה במיוחד בהספק גבוה של עד 350kW, טעינה באמצעות מטען כזה מאפשרת לטעון 80% מקיבולת הסוללה בזמן של 20 דקות ובמילים אחרות, טווח של 560 ק"מ בזמן של 20 דקות טעינה בלבד.

 

מרצדס VISION EQS קונספט
אווירה של יאכטה וטכנולוגיית הקרנה מתקדמת.

מרצדס הצמידה לדגם תא נוסעים בעיצוב נקי בסגנון יאכטה יוקרתית, עיצוב שעם קצת דמיון אפשר לראות אותו מיושם בדגם הייצור. הדגם מצויד במערכת נהיגה אוטונומית רמה 3 המאפשרת נסיעה אוטונומית בכבישים מהירים. במרצדס מציינת כי הדגם מצויד בחיישנים מודולריים כך שבעתיד ניתן יהיה לשדרג את הדגם גם לרמה 5 שהיא נסיעה אוטונומית מלאה.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location